Mano Krepšelis 0 0,00 €

Idėjos - tinklaraštis

Agatos Kristi vakarėlio idėjos

Detektyvų įkvėpto vakarėlio apranga ir stilius

Detektyvinės žmogžudystės vakarėlį reikia labai kruopščiai suplanuoti. Svečiai jam taip pat turi pasiruošti iš anksto. Kiekvienas jūsų svečias taps detektyvinės istorijos veikėju ir turės apsirengti kaip Agatos Kristi romano personažas. Pirmiausia nuspręskite dėl vakarėlio temos, t.y. pasirinkite detektyvinę istoriją, kur vyks žmogžudystė ir kas bus istorijos dalyviai – nuo to priklausys svečių apranga. Pavyzdžiui, žmogžudystė gali įvykti kruiziniam laive – tuomet svečiai turės atrodyti kaip kruizo keleiviai ir įgula, dominuos marinistinė tematika. Jeigu veiksmas vyksta sename dvare – į vakarėlį susirinks damos ilgomis suknelėmis ir ponai su eilutėmis bei katiliukais. Galima detektyviniam vakarėliui pritaikyti bet kokią šiuolaikišką temą – žmogžudystė Holivude (susirenka žvaigždės ir viena jų nužudoma) arba mafijos boso nužudymas (vakarėlyje susirenka gangsteriai su išsipusčiusiomis damomis). Kokią temą bepasirinktumėte, vienas pagrindinių istorijos veikėjų bus seklys arba detektyvas (jie gali būti ir keli), kuris turės išnarplioti žmogžudystę. Taip pat gali prireikti ir policininkų pagalbos. Nesvarbu kokia bus tema ar scenarijus, svarbiausia, kad svečiams patiktų jų rolės ir jie turėtų pakankamai laiko pasiruošti.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Vakarėlio dekoracijos taip pat turėtų atitikti temą. Kruizui reikės marinistinės atributikos, dvarui – senovinių indų, žvakidžių ir staltiesių, Holivudui – daug blizgesio ir žvaigždžių. Nepamirškite įtikinamai paruošti žmogžudystės vietą. Kai ji įvyks, jums reikės nugrimuoti auką, išlieti „kraujo”, atvykę policininkai apves aukos kūną kreida ir žmogžudystės vietą aptvers „Stop” juosta.

Vakarėlio programa

Pasirinkite arba sugalvokite detektyvinės žmogžudystės istoriją ir kiekvienam svečiui iš anksto priskirkite po rolę (svarbu tai padaryti pakankamai anksti, kad svečiai galėtų tinkamai pasiruošti). Kai svečiai susirinks, jie jau žinos ką ir kaip vaidinti, tačiau jie nežinos, kas yra žudikas. Duokite jiems laiko susipažinti ir pabendrauti. Vakarėliui įsisiūbavus paskelbkite, kad įvyko žmogžudystė. Po to, kai įvyks žmogžudystė, kiekvienam svečiui paduokite po du lapelius su užuominomis. Viena užuomina jie galės pasidalinti su kitais, antrąją – turės pasilaikyti tik sau ir niekam neprasitarti, kas parašyta lapelyje. Taip vienas svečių sužinos, kad jis yra žudikas. Kas 10-15 minučių skelbkite apie policijos ir detektyvų darbo rezultatus. Kai tyrimas artės į pabaigą, sukvieskite visus ir paklauskite kiekvieno svečio, kas jo nuomone yra žudikas. Kai visi pasidalins savo įtarimais, atskleiskite, kas yra tikrasis žudikas

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: