Idėjos - tinklaraštis

Alisa Stebuklų šalyje

Neįtikėtina, tačiau dar 1865 metais Lewis Carroll aprašyti mįslingi mergaitės Alisos nuotykiai Stebuklų šalyje, iki šiol audrina ne tik režisierių, dailininkų, bet ir vaikų vaizduotę. Ar norėtumėte pakeliauti po Stebuklų šalį ne tik sapnuose? Mes pasiruošę… Ne tik pakeliauti, bet ir padėti Stebuklų šalies dalelę sukurti gimtadienio šventėje.

„Taip ji sėdėjo užsimerkusi ir jautėsi, tarsi pati būtų atsidūrusi Stebuklų šalyje, nors žinojo, kad užtektų atsimerkti, ir viskas vėl pavirstų nuobodžia tikrove.” Ir jūs užsimerkite ir įsivaizuokite, kaip atrodys jūsų Stebuklų šalis

Sekite paskui baltą triušį

„Eidama per didžiulę salę, Alisa nerimastingai apžvelgė stalą ir išvydo apie penkiasdešimt įvairiausių svečių: gyvulių, paukščių ir net keletą gėlių. „Kaip gerai, kad jie atėjo nelaukdami kvietimo, – atsiduso ji. – Aš niekaip nebūčiau žinojusi, ką reikia kviesti.” Leiskite ir jūs savo alisoms galvoti, kad svečiai susirinko nekviesti, bet pasirūpinkite „baltu triušiu”, paskui kurį reikės sekti visiems, norintiems patekti į gimtadienį. Tuo „baltuoju triušiu” lai būna netradicinis kvietimas.

Jei planuojate Arbatėlę – nuorodas rašykite ant nėriniuotos servetėlės, dar ir cukraus ant pagaliuko pridėkite.

Jei bus Karalienės pobūvis – rožinis, auksu dekoruotas kvietimas su laikrodžiu lyg antspaudu lai būna įteiktas.

Žaidimų vakarui – visa informacija tegul sugula ant dekoratyvios kortos.

O į Stebuklingą pasaulį kur nors gamtoje – Stebuklingas kvietimas dėžutėje, išklotoje samanomis, raktelis nuo slaptų durelių ir užuominos, kaip rasti kelią pas Alisą.

Margas kaleidoskopas

Koks tas Alisos pasaulis? Jis lyg kaleidoskopas, sukteli – ir jau matai kitą vaizdą, tas pasaulis linkęs nuolat persikūnyti pagal lakios fantazijos įgeidžius. Tad ir dekoruodami gimtadienio erdvę palikite vietos netikėtumui, siurprizui, pokštui. Sakote arbatinukai negali sklandyti – čia gali. Ant salo augti grybai? – gali… Gali ir žvakės išaugti iki lubų lyg nendrės, o „buteliai, pasičiupę po porą lėkščių ir paskubomis prisitvirtinę kaip sparnus, o šakutes prisidėję vietoj kojų” plasnodami lakstyti į visas puses.

Siurrealistišką Alisos pasaulį galima sukurti ir lauke, ir kambaryje. Lauke neaukštą staliuką užklokite samanomis ar kitais žolynais, virš jo lai kaba tušti paukščių narveliai, knygos, laikrodžiai ir ryškiomis spalvomis nudažyti nebereikalingi puodeliai, arbatinukai, iš jų lai liejasi spalvotų juostelių kaskados.

Kambaryje pagrindiniu akcentu gali būti didžiulis kartoninis tortas. Ant jo galima paserviruoti ir maistą, o šventės finale iš torto viršaus galės pasirodyti Karalienė kartu su konfeti patrankų šūviais.

Kortos, skrybėlės, arbatėlės servizai, triušio ausys ir karūnos – štai dekoro elementai, galintys jus įkvėpti. Taip pat lyg iš veidrodžių karalystės ar Stebuklų šalies atklydę atrodys ir netikėti laikrodžiai, skaičiuojantys laiką atgal: vienų tik rodyklės sukasi atgalios, o kitų ir skaitmenys surašyti atbulai. Tai laikrodžiai, dovanojantys laiką. Beje, labai graži staigmena sukaktuvininkui – siurrealistiškais Stebuklų šalies motyvais išpieštas krėslas, skirtas jubilijato kilnojimui. Net neabejojame, kad ant tokio krėslo norėsis sėdėti net ir ruošiant pamokas.

Karalienė Alisa ir jos draugai

Baltas triušis, vikšras, paršiukas, Češyro katinas, Išprotėjęs Skrybėlius, Karalienė… ir dar daug Stebuklų šalyje sutiktų keistuolių gali susirinkti į Arbatėlę… Kiek daug galimybių persirengti smagiu karnavaliniu kostiumu!

O Alisa? Alisa lyg ir paprasta mergaitė – su žavia pūsta suknele, balta prijuostėle… Jei toks mergaitės įvaizdis per kuklus – galima tapti ir Karaliene – tada jau tiulio kaskados vietoj sijono, karūna ant galvos ir aksesuarai, dekoruoti kortų motyvais. Jei namuose turite kortų kaladę, žavių aksesuarų galite pagaminti ir patys. Pavyzdžiui, sulankstę kortą armonikėle ir per vidurį ją surišę gausite elegantišką varlytę. Kortas galite klijuoti ir ant plaukų lankelio – netikėtas galvos aksesuaras garantuotas.

Vienu įdomiausių aksesuarų gali tapti Skrybėliaus skrybėlės interpretacija. Čia jau galite sudėti visą savo fantaziją ir papuošti skrybėlaitę ne tik plunksnomis, drugeliais, gėlėmis, bet ir saldainiais, tikrais puodeliais ir dar keliomis skrybėlėmis…Įspūdingais aksesuarais gali tapti ir iš knygos „Alisa Stebuklų šalyje” sumeistrauta rankinė bei ant veido nupiešti kortų simboliai arba laiką vagiantys laikrodukai.

Stalas arbatai ir pokalbiams

„Priešais namą po medžiu stovėjo stalas, prie jo Zuikis Paikis ir Skrybėlius gėrė arbatą. Tarp jų tupėjo ir padėjusi ant stalo galvą snūduriavo Miegapelė, o Zuikis Paikis ir Skrybėlius šnekučiavosi…” Kaip matote, stalas po medžiu – labai geras pasirinkimas. Ant jo – daug gamtos dovanų, žolynų, gėlių ir viskas, ko reikia klasikinei britiškai Arbatėlei. Arbatos servizas, o gal net keli, triaukščiai sumuštinių ir keksiukų stovai, nėriniuotos servetėlės, gėlės, smagūs niekniekiai, tokie kaip senoviniai rakteliai, stiklo buteliukai, vazelės, žvakės.

Turbūt pamenate, Alisos rastą mažą butelaitį su užrašu IŠGERK MANE, tad ant jūsų stalo taip pat turi tokių būti. Išplėtokite idėją ir užkandžius taip pat pažymėkite užrašais SUVALGYK MANE, ATSIKĄSK, PARAGAUK… Alisai atsigėrus paslaptingojo gėrimo ji sumažėjo, paragavus kito – ištįso lyg stulpas… Gal ir jūs norėtumėte tai patirti – ant vieno ąsočio ar butelio su gėrimu užklijuokite etiketę ATSIGERSI – SUMAŽĖSI ir būtinai paruoškite kito su užrašu – ATSIGERSI – IŠTĮSI…

Užkandžiams rinkitės specialiai Alisos Stebuklų šalyje tema dekoruotus indus arba, jei plėtosite kortų temą – raudonus, juodus, baltus ir dekoruotus kortų simboliais.

Karalienės kroketas, kadrilis ir kitos šėlionės

Jei dar nesugalvojote, kokių veiklų reikės pasiūlyti vaikams per šį gimtadienį, labai rekomenduojame atsiversti knygą „Alisa Stebuklų šalyje” – ten tiek idėjų, kad visų net nespėsite įgyvendinti. Štai keletas…

„Alisa kaip gyva nebuvo mačiusi tokios keistos kroketo aikštelės. Ją sudarė daugybė griovelių ir kauburėlių, rutuliukai buvo gyvi ežiai, lazdos – gyvi flamingai.” Tiesą sakant Alisai nebuvo lengva susitvarkyti su savo gyvu flamingu, tad mes rekomenduojame prie lazdų tvirtinti kartoninius spalvingus flamingus, o vietoje ežių naudoti kamuoliukus.

„Pažiūrėk, kaip šauniai sukas / Omariukai ir vėžliai. / Stok į gretą, suksim ratą / Ir dainuosime gražiai.” – taip šokdamas kadrilį dainavo Netikras Vėžlys… Jei nežinote, kaip tas kadrilis šokamas, skelbkite kadrilio konkursą. Geriausio kadrilio kūrėją apdovanokite žaviu veidrodėliu (sekančiai Alisos kelionei į Veidrodžių karalystę…).

„Seniai, labai seniai gyveno trys sesutės, – nieko nelaukdama pradėjo Miegapelė. – Elsi, Liusi ir Tili. Gyveno jos šulinio dugne ir mokėsi piešti.” Jos piešė viską, kas prasideda raide M…. Puiki idėja žaidimui – kas nupieš daugiausia M piešinių? Arba kas kūrybiškiausiai nupieš Miegą, Mažumėlę ar Meilę…?

Ne mažiau smagus užsiėmimas ir sprogdinti Karalienės sargybinius, sumontuotus iš balionų arba spalvinti milžiniškas gėles… ir nepamirškite nusifotografuoti – prie romantiškos senais senais laikais dvelkiančios angliško stiliaus sienelės su specialiai Alisos gimtadieniui skirtais aksesuarais.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: