Idėjos - tinklaraštis

Antikinio stiliaus vakarėlio idėjos

Vakarėlio apranga ir stilius

Antikos laikais pagrindiniai vyrų drabužiai buvo togos arba šarvai. Moterys nešiojo lengvas sukneles. Nesvarbu, ar nusprendėte būti Romos imperatoriumi, dievu iš Olimpo ar eiliniu senovės Graikijos gyventoju – jūsų kostiumas bus iš daug baltos medžiagos. Togą ar net deivės kostiumą pasidaryti labai paprasta – tereikės didelio gabalo baltos medžiagos, paprasčiausios paklodės ar nereikalingos užuolaidos. Tinkamiausias aksesuaras vyrams ir moterims – lauro lapų vainikai. Juos galima pasidaryti iš dirbtinių žalių arba auksinių lapelių. Taip pat tiks masyvios sagės, apyrankės ir auskarai. Tinkamiausia avalynė – sandalai. Štai keli video, kurie padės greitai ir pigiai pasiruošti tokiam vakarėliui.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Šio vakarėlio interjere dominuoja balta ir auksinė spalvos. Sukurkite kiek įmanoma labiau antikinę atmosferą. Naudokite daug baltos medžiagos, kuria galite uždengti sienas, padaryti drapiruotes. Medžiagą ir daiktus galite apipurkšti auksiniais dažais ir taip sukursite prabangos efektą. Dekoracijoms panaudokite dirbtines augalų girliandas, geriausiai iš vynuogių. Netikrus lauro lapus taip pat nupurkškite auksiniais dažais ir turėsite puikią stalo dekoraciją. Jaukiai atmosferai sukurti naudokite aliejaus lempeles ir žvakes. Svečius vaišinkite tradiciniais graikų valgiais – graikiškomis salotomis, musaka ir aviena. Užkandžiams tiks alyvuogės, sūris ir tzadziki.

Vakarėlio programa

Šiam vakarėliui veiklos tikrai netrūks. Tinka įvairiausi užsiėmimai – nuo intelektualaus protų mūšio apie antikos filosofus, iki fizinių užsiėmimų – vietinės reikšmės olimpinių žaidynių. Svečiams užimti pritaikykite viską, kuo garsėjo senovės graikai ir romėnai. Paruoškite intelektualias užduotis, pavyzdžiui surašykite graikų ir romėnų dievus ir duokite užduotį svečiams atrinkti, kurie iš jų turėjo tas pačias funkcijas tik skirtingus pavadinimus graikų ir romėnų mitologijoje. Surenkite svečiams sirtakio šokio pamoką, kurios kulminacija galėtų būti iki šiol Graikijoje gyvuojantis paprotys – lėkščių daužymas.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: