Mano Krepšelis 0 0,00 €

Idėjos - tinklaraštis

Balionų vakarėlio idėjos

Išduosime vieną paslaptį – jei neturite ūpo ilgoms šventinių dekoracijų paieškoms ar jų derinimui – jus išgelbės balionai. Jau net kelios dešimtys jų šventės vietą paverčia ypatinga. O jei vien tik jiems dedikuoti visą vakarėlį? Mes galime garantuoti – nuobodu nebus! Tai viena smagiausių, estetiškiausių įkvepiančių temų ir vaiko gimtadieniui, ir mergvakariui, ir krikštynoms, ir vestuvėms, ir tiesiog smagiam draugų vakarėliui.

Tai šventė visai šeimai – balionų dekoracijos bei žaidimai su jais neabejotinai labai patiks vaikams, o visus kitus inspiruos kūrybiškumo proveržiui. Tai pradedam…

Namai pilni balionų

Antroji paslaptis – tam, kad vakarėlis pavyktų, reikės pripūsti galybę balionų, o jiems pripūsti – galybės oro – nerizikuokite savo plaučiais ir įsigykite specialias pompas (rankines arba elektrines) balionų pūtimui. Ir trečias labai svarbus punktas – kokybiški balionai. Nieko nėra baisiau, kaip sprogstančios šventės puošmenos dar jai neprasidėjus. Taip pat svarbu nepripūsti balionų sklidinai, tiek, kad neliktų uodegėlės balionui laisvai užrišti. Tad pūsdami nepersistenkite.

O dabar imkimės šventės vietos puošybos. Balionai labai universalūs, iš jų galima komponuoti girliandas, kilimus, lubas, arkas, kolonas ir kitus architektūrinius elementus. Jei jūsų šventės erdvė nedidelė, bet aukštomis lubomis – įspūdingiausiai atrodys būtent balionais nuklotos lubos. Na, o jei vietos apstu – iš balionų kurkite arkas, įpindami ne tik skirtingų formų bei dydžių balionų, bet ir pūkuočių, „korių” ar gyvų augalų šakelių.

Labai įspūdingai atrodo ir didelių balionų kolonos, tiesą sakant tai tieisog pavieniai dideli helio pripildyti balionai, kurių laikančią juostelę kolona galima paversti pririšant dekoratyvių elementų: kutų, girliandų, juostelių, augalų puokštelių. Tokios kolonos labai gražiai įrėmis stalą arba šokių aikštelę. Balionams įtvirtinti naudokite svarelius. Nedidukai balionėliai – idealūs girliandų rišimui – tokias lengvas ir spalvingas galite ištampyti po visą erdvę. Beje, iš nedidukų balionų galima pasigaminti ir teminių girliandų, o tiksliau balionėlius paversti įvairiais vaisiais – tam papildomai prireiks tik iš storesnio spalvoto popieriaus iškirptų įvairiaformių lapų.

Šventės akcentas – dekoratyvi balionų sienelė. Ir papuoš, ir tarnaus kaip fotosienelė, o vakarėlio pabaigoje bus puikus smiginio taikinys. Šauni idėja tais pačiais balionai papuošti ir vonios-tualeto kambarį, juk ši patalpa taip pat bus aktyviai naudojama vakarėlio metu. Pasistenkite, kad ir ten tvyrotų šventiška atmosfera.

Balioniški aksesuarai

Jei jau balionų vakarėlis, tai iki galo. Štai jums ir užduotis, šventiškai apsirengti ir į aprangos ansamblį įkomponuoti vieną ar kelis balionus. Gal išdrįsite vakarėlyje pasirodyti vien su balionų kostiumu? Taip, judėti, šokti ir linksmintis su tokiu gali būti keblu, o aplinkiniams, tikriausiai, kils nenumaldomas noras jūsų kostiumą sprogdinti…

Tad gal pakaks balioniško aksesuaro, pavyzdžiui, balionėlių karūnos, nutūpusios ant plaukų lankelio: lengvutis orinis aksesuaras, kurį tikrai nesudėtinga pasigaminti patiems. Ne mažiau įspūdingai atrodo ir iš modeliavimo balionų išlankstytos apyrankės bei karūnos. Prie tokių, žinoma, jau reikės paplušėti, tačiau gera instrukcija, keletas bandymų ir aksesuaras paruoštas. Jei lankstyti nesiseka, tai iš ilgų modeliavimo balionų pasigaminkite spalvingą šukuoseną – lai styro į visas puses – tikrai neliksite nepastebėti.

O štai jums karūnos lankstymo pamoka:

 Balionais dabintas stalas

Net ir stalo papuošimui drąsiai galite naudoti balionus. Jei vakarėlis skirtas vaiko gimtadieniui arba kokiai nors smagiai progai – lai stalą puošia „išprotėjusi” balionų figūra arba ryškiaspalvis balionų fontanas. Jei užkandžių stalas stovės pristumtas prie sienos, tai būtent ją dabinkite pačių įvairiausių spalvų, formų balionais, dekoruotais, taškuotais, skaidriais, su konfeti užpildais. Solidesnei šventei pinkite pastelinių spalvų balionėlių ir augalų girliandas, kaskadas, dailiai svyrančias nuo stalo žemyn. Užkandžiams puošti taip pat rinkitės balionų motyvus – užkandžių smeigtukus su popieriniais balionėliais arba prie keksiukų pintinės pririškite helio pripildytą balioną – oreivystės tema bus atskleista idealiai.

Stalo dekorui taip pat labai tiks mažyčiai apvalūs balionėliai: pailgus plonus lyg konfeti balionėlius galima paberti ant stalo kartu su barstomais stalo konfeti, prie tradicinės formos balionėlių, pripildytų helio dujomis pririškite servetėlę su svečio vardu, arba vardą rašykite tieisiai ant sklandančio balionėlio. Tokiais mažyliais galite dekoruoti ir tortą.

Pūsime, klijuosime, lankstysime

Balionų vakarėlio metu tikrai neišgirsite klausimo: „o ką dabar veiksime?” Tiesiog nebus kada, nes balionų lankstymas bei balionų paveikslų kūrimas, vėliau gal net ir vandens balionėlių mūšis, įtrauks ir nepaleis.

Visų pirma pasiūlykite svečiams ar svečių komandoms kūrybines balionų reljefų dirbtuves. Iš ilgų modeliavimo balionų ant baltų plokštumų galima išraityti, sukomponuoti ir kitaip sudėlioti galybę gražių dekoratyvių paveikslų… Kūrybinių minčių įgyvendinimui labai pravers lipnūs skaidrūs taškeliai – jų pagalba priklijuosite savo šedevrą prie bet ko. Štai Eifelio bokštas, baseinas, raudonos lūpos ar ryškiaspalvė kaukolė… Kokį piešinį-reljefą padiktuos jūsų vaizduotė? Būkite drąsūs, būkite kūrybiški, būkite spalvoti!

Na ir dar vienas magiškas, įtraukiantis ir nepaleidžiantis užsiėmimas – figūrų lankstymas iš modeliavimui skirtų balionų. Galite į vakarėlį pasikviesti balionų lankstymą įvaldžiusį mokytoją arba eksperimentuoti patys. Tam pravers „Švenčių miesto” knygutė bei youtube svetainės pamokos. Įvaldę keletą principų kurti balionų figūras galėsite ir patys, nebūtinai tai turi būti aiškiai suvokiamos figūrėlės, pavyzdžiui, šuniukai ar balerinos. Ne mažiau intriguojančiai atrodys ir fantastinės abstrakcijos, svarbu, kad lankstymas jums teiktų džiaugsmą. Net garsųjį amerikiečių skulptorių Jeffą Koonsą balionų lankstiniai įkvėpė įspūdingoms, jį išgarsinusioms, skulptūroms – pasidomėkite, pasižvalgykite, galbūt jos jus įvėps imtis balionų lankstinių.

Štai ir keletas vaizdo pamokėlių:

Na, o vakaro pabaigai rekomenduojame vandens bombyčių-balionėlių mūšį. Tai azartiškais, idealiai vėsinantis ir puikiai atpalaiduojantis žaidimas. Bus tikrai linksma, tad vandens balionėlių reikės tikrai daug, kaip ir specialaus vandens pripylimo antgalio. Jei dar liks jėgų ir balionų, pažaiskite keletą smagių žaidimų su balionais. O žaidimų pasidairykite „Švenčių miesto” išleistoje knygutėje – nustebsite, kiek smagių dalykų galima nuveikti vos su vienu ar dviem balionėliais. 

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: