Idėjos - tinklaraštis

Balionų žaidynės

Mokslininkai ir kiti protingi žmonės tvirtina: atraskite laiko žaidimui – tai amžinos jaunystės paslaptis. Jei šiek tiek primiršote, kaip smagu užsimiršti žaidimo sūkuryje ir džiūgauti dėl kiekvienos menkutės pergalės – nedelsdami imkitės praktikos. Tai reiškia – imkite ir surenkite žaidynes, pavyzdžiui, balionų olimpiadą. Tai puiki idėja vaikų gimtadienio šventei. Jei nebemokate žaisti, jus to išmokys vaikai, jie patys geriausi mokytojai.

Pasirengimas

Prieš leisdamiesi į azartišką balionų žaidynių siautulį, pasitreniruokite pūsdami bei rišdami balionus. Pastarųjų žaidynėms prireiks tikrai nemažai, tad būtina pasirūpinti patogiu jų pripūtimo įrankiu. Pompa išgelbės jūsų kvėpavimo takus nuo dusulio, o veidą nuo raudonio. Patikėkite, pripūsti tris-keturis balionus burna gal ir vienas juokas, tačiau pripildyti oru pusšimtį – nemenkas iššūkis. Tad imkite pompą ir palikite plaučius ramybėje. Kad pučiant būtų kuo mažiau sprogimų ir nevilties šūksnių rinkitės tik kokybiškus ir nepūskite į juos sklidinai oro. Atminkite, kaklelis turi likti laisvas, kad galėtumėte balioną užrišti.

Balionai taip pat privalo būti spalvingi ir įvairių dydžių – nes taip gražiau ir smagiau.

Pripūskite kelioliką ar keliasdešimt balionų ir sukonstruokite jubilijato metų skaičių. Tai bus ne tik įspūdinga staigmena, originali dekoracija, bet ir puiki treniruotė. Dar keletas balionų – žiū ir girlianda arba neįprasti „ledai” papuošiantys šventės vietą.

Vandens karai

Vienas smagiausių, azartiškiausių ir dar gaivinančių užsiėmimų vasaros šventėse – vandens „bombyčių” karai. Vandens „bombytės” – tai nedidukai ploni balionėliai, kuriuos, be abejo, reikia pripildyti vandeniu ir užrišti. Nuo smūgio šie balionėliai sprogsta ir visą savo turinį smagiai ištaško ant „taikinio”.

Rimtam mūšiui reikės paruošti tikrai nemažai vandens „bombyčių”, o balionėlių kakleliai siauri, tiesiai iš čiaupo pilti vandenį bus nepatogus ir ilgai trunkantis užsiėmimas. Jei balionėlių nedaug – galite bandyti savo vandens pripildymo būdus, o jei planuose kelios dešimtys, rekomenduojame įsigyti specialų antgalį – vienas jo galas prisisuka prie vandens čiaupo, o kitas, siaurėjantis, idealiai tinka mažo balionėlio kakleliui. „Švenčių miesto” parduotuvėse rasite dviejų tipų antgalius: pritaikytą vidiniam arba išoriniam čiaupo sriegiui. Ir dar vienas svarbus momentas – pildami į balionėlius vandenį nepersistenkite, pakaks balionėlį užpildyti iki pusės, mat turi likti pakankamai balionėlio kaklelio užrišimui.

Jei „bobmytės” jau paruoštos, beliko jas pasidalinti ir smagiai pasimėtyti. Jei norite tieisog atsigaivinti ir smagiai pašėlti, mėtytis galite ir be taisyklių. Na, o jei norite išsiaiškinti, kas mūšio nugalėtojai, žaidimui sugalvokite taisykles. Pavyzdžiui, sustokite poromis vienas prieš kitą poros žingsnių atstumu ir mėtykite vienas kitam vandeniu pripildytą balionėlį. Laimės ta pora, kuri išlaikys nesprogusį balionėlį arba tas poros atstovas, kuriam pavyks likti sausam. Tokias „bombytes” smagu mėtyti ir per badmintono tinklą. Vienoje ir kitoje tinklo pusėse du žaidėjai, laikantys stačiakampį audinį arba rankšluostį už kampų. Tikslas audinio pagalba permesti „bombytę” į priešininkų pusę, o priešininkų – atmesti atgal. Laimės mažiausiai „bombyčių” praleidę žaidėjai.

Prie balionėlio su vandeniu galite pririšti plastikinį maišelį ir tieisog mėtyti jį į viršų ir stebėti, kaip jis leidžiasi lyg su parašiutu žemėn. Sprogs, ar ne? Štai, kur azartas.

Jei jūsų kieme stovi pripučiamas baseinas, pripilkite į jį vandens iki kulkšnių ir prileiskite į jį vandens „bombyčių” – jas sprogdinti galima kojomis, visu kūnų, bet jokiu būdu nenaudojant rankų. Smagaus taškymosi – laimi, be abejo daugiausia susprogdinęs.

Dar vienas smagus gimtadienio atributas – pinjata. O tokią galima pasigaminti iš balionų ir vandens. Žinoma, iš tokios pinjatos pabirs ne saldainiai, o driokstels gaivinantis krioklys. Tačiau prieš sudaužant tikrąją saldumynų pinjatą, pasitreniruoti galite ir su vandens „bombytėmis”. Pavienius ar sugrupuotus vandens balionėlius pririškite prie medžio šakos ar stovo ir lazda bandykite juos susprogdinti. Tik nepamirškite užsirišti akių.

Žaidimai su balionais

Jei taškytis su vandeniu esate nenusiteikę, ne mažiau linksmų žaidimų galite pažaisti ir su oro pripildytais balionais. Pripūskite dviejų skirtingų spalvų balionų, kieme pastatykite tokių pat dviejų skirtingų spalvų krepšius ar voneles. Vaikams, padalintiems į dvi komandas, išdalinkite plastikinius musgaudžius arba porolonines lazdas – tegul jomis jie suridena, sumėto ar sumuša visus komandai paskirtos spalvos balionus į tos pačios spalvos krepšį. Tokias balionų ridentuves galite pratęsti bandydami balionus suridenti į iš didelės dėžės pagaminto zuikio burną.

Pripūskite didelį balioną oro, balionas turi būti minkštai pripūstas, kad spaudžiant iš karto nesprogtų. Žaidėjai, pasidalinę poromis turi balioną susprogdinti jį spausdami nugaromis. Laimi stipriausieji.

Puiki klasikinio smiginio alternatyva – balionėlių sprogdynės. Pripūstus balionėlius pritvirtinkite prie standesnio kartono ar plono putoplasto lakšto ir pritvirtinkite ar tieisog atremkite į sieną. Nustatykite atstumą ir smiginio strėlytėmis bandykite susprogdinti kuo daugiau balionėlių.

Iš baliono bei vienkartinės plastikinės stiklinės galite pasigaminti ir originalią šaudyklę. Jums reikės nupjauti stiklinės apačią, apklijuoti aštrią briauną lipnia juosta, o ant plačiosios stiklinės angos užmauti balioną. Nepripūsto baliono kaklelį užriškite, o galiuką nukirpkite – šiuo galu ir užmaukite jį ant stiklinės. Tokia laidyne galėsite į taikinius šaudyti stalo teniso kamuoliukais.

Balionas – labai naudingas daiktas

Turbūt pamenate Nulėpausį iš Mikės Pūkuotuko istorijų, kaip ir tą vieną istoriją apie Nulėpausio gimtadienį. Net ir gavęs sprogusį balionėlį, Nulėpausis diagnozavo, kad jis baisiai naudingas ir vertingas. Ir jis buvo visu šimtu procentų teisus. Net ir turėdami tik du balionus, galite sugalvoti galybę smagių varžytuvių. Pavyzdžiui, nepripūstų balionų kaklelius užmovę ant plastikinių kokteilių šiaudelių ir gerai juos pritvirtinę bei pritaisę ant mažų mašinėlių, galėsite rengti lenktynes. Pripūskite balioną, pritvirtintą prie mašinėlės per šiaudelį, užspauskite šiaudelį, pastatykite savąją prie starto linijos ir atleidę prištą stebėkite, kaip ji nurūks tolyn stumiama išeinančio iš baliono oro.

Jei jums patinka abstrakti tapyba – galite net ir ja užsiimti balionėlių pagalba. Į vandens „bombytes” vietoj vandens pripilkite dažų ir jas mėtykite į drobę arba prie drobės pritvirtinkite dažais pripildytų balionėlių ir sprogdinkite juos strėlytėmis. Neabejojame, kad rezultatus norėsis išsaugoti. O gal neatsisakysite progos išbandyti Bodyart’ą – tapybą ant kūno? Tada balionėlių mūšiui „bombytes” taip pat pripildykite dažų. Tik įspėjame, šis žaidimas labiau tiks suaugusiųjų šventei, nei vaikų gimtadieniui.

O bet kokią šventę vainikuos helio dujomis pripildytų balionų su pririštais norais ar „Balionų lenktynių” kortelėmis paleidimas į dangų arba konfeti lietus… Į skaidrius balionus įberkite saują konfeti, pripūskite oro ir užriškite – šventės pabaigoje pasiūlykite svečiams juos susprogdinti – spalvingi konfeti fejerverkai nuspalvins jūsų šventės pabaigą.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: