Mano Krepšelis 0 0,00 €

Idėjos - tinklaraštis

Čigonų vestuvių vakarėlio idėjos

Čigoniškas vakarėlis turi būti ryškus visomis prasmėmis: ryški aplinka, ryškūs charakteriai, aistringa muzika, trankūs šokiai. Taip pat pageidautinas nuoširdumas, dosnumas ir vaišingumas, blizgesys ir užmojai be ribų. Daug ir be saiko – šio vakarėlio kredo…

Ryški palapinė

Čigonai – klajokliai, klajonės jų kraujyje kaip ir muzika, ryškios spalvos ir palapinę primenantis būstas. Kai vakarėlio erdvę puošite, prisiminkite kultinį filmą „Šokoladas” ir romantiškas klajokliškas palapines paupy arba siautulingąjį, nežabotą, Kusturicos filmą „Katytė juoda, o katinas baltas” ir nenudailintas čigoniškas vestuves. Nesvarbu, ką rinksitės įkvėpimo šaltiniu, jums prireiks daug ryškių audinių, blizgančių detalių, girliandų. Taip pat grindis pageidautina iškloti ryškiais kilimais, ant jų pažerti pagalvėlių, tokių pat ryškių ir siuvinėtų – ant kurių kviesite svečius pailsėti. Visko turi būti daug ir svarbu – nieko nederinti tarpusavyje. Būtent tai ir sukurs tą nepakartojimą klajokliško būsto atmosferą. Taip pat dekorui pravers viskas, ką galima būtų įvardinti kiču – auksinės detalės, blizgūs aksesuarai, ryškiai dekoruotos žvakidės, žvakės… Taip, pastarųjų negailėkite kaip ir kabančių žibintų ir lempelių girliandų – tegul liejasi tapybiška šviesa ir lai ryški aplinka įgauna subtilumo.

Būtinai pasižvalgykite spalvotų girliandų – jų turi būti daug ir skirtingų: gėlių, krištoliukų, karoliukų, audinio atraižų (pastarųjų galite prisigaminti patys). Taip pat labai egzotiškai ir puošniai atrodo iš audinio atraižų pagamintos ryškios sapnų ar svajonių gaudyklės, dar puoštos plunksnelėmis, drugeliais, akmenėliais…

Gausybės ragas

Taip, gausa ir barokinius natiurmortus primenančios vaišės ant nesubtiliai ryškiomis staltiesėmis dengtų žemų staliukų – puikus pasirinkimas. Natiurmortus komponuokite iš vaisių, desertų, vieno kąsnio užkandžių – sėdint ant pagalvėlių prie žemų staliukų tokios vaišės bus patogesnės. Na, o jei planuojate dengti tradicinį stalą, klokite keletą staltiesių – siūlytume įstrižai jas sluoksniuoti, ant jų dar kloti servetėles, perrištas juostelėmis ir padabintas egzotiškomis povo plunksnomis, serviruoti skirtingų spalvų indus, šalia jų berkite blizgių konfeti. Auksiniai indai taip pat tiks nepriekaištingai. Jei tokių neturite, galite pasigaminti. Skaidraus stiklo arba vienkartinių skaidrių stiklinaičių dugnus pradžioje merkite arba ištepkite skystais klijais, o po to merkite į blizgias dulkes. Štai ir auksu dabintios taurės.

Jei vakarėlio svečiams bus paruošta keletas nedidelių skirtingų staliukų, prie kiekvieno galite paruošti svečių sąrašą, įrašytą į sapnų gaudyklę primenantį aksesuarą.

Pribloškaintys kostiumai

Čigonų moterys – pribloškainčiai ekstravagantiškos. Ryškios, taip, be šio žodžio nė iš vietos. Jos sugeba viename kostiume suderinti visą spalvų paletę, ją dar pagyvinti auksiniais bei sidabriniais elementais. O jums vakarėliui prireiks bent jau daugiasluoksnio ilgo žemę šluojančio sijono, keletos margų skarų su spurgais arba žvangančiomis monetomis, ilgų juodų plaukų peruko, jei norėsisi išsiversti be jo – galvą dabinkite skara arba dirbtinių gėlių karūna. Tada balta įliemenuota palaidinė plačiomis rankovėmis ir gilia, labai gilia iškirpte. Liemenį dar išryškinkite perjuosdamos marga skara ar ažūrine juosta. Jei spintoje slepiate daug ilgai kolekcionuotų lobių – derinkite iš karto kelis sijonus, margas palaidines ir švarkelius – kuo daugiau spalvų ir raštų – tuo egzotiškiau ir įspūdingiau. O jei spintos turinys elegantiškai monochrominis – užsukite čigoniškų aprėdų į „Švenčių miestą”.

Vyrai taip pat negali vakarėlyje pasirodyti bet kaip. Teks ieškoti raudono šilko marškinių, juodos skrybėlės, auskaro ir storos auksinės grandinėlės. Dar pridėkite rožę į švarko atlapą ir gitarą ant peties. Plaukus gausiai sutepkite pomada ir glotniai sušukuokite…

Nepamirškite detalių

Vyrai, nepamirškite ūsų ir barzdelių, žvilgsnio išraiškingumui gali prireikti juodo grimo pieštuko.

Moterys, jums svarbu išryškinti viską, ką turite žaviausio. Galvą padabinkite marga skara, o jos ilgiems galams su kutais leiskite plėvesuoti kartu su plaukais. Vietoj skaros labai tiks ir prabangi tiara, ar net kelios, dar suderintos su gėlių vainiku. Tiarą taip pat galite užsidėti ir ant skaros – jos tikrai viena kitai nemaišys.

O tada – makiažas. Gal auksinis su juodomis lyg anglis ilgomis blakstienomis. Arba sodriai mėlynas, o gal turkio atspalvio… Sakote, neskoninga ir per daug ryšku – per daug nebūna. Kaip ir apyrankių bei žiedų. Tai būtent tas vakarėlis, kai vienu metu galite demonstruoti visus savo turimus ir pasiskolintus iš mamos papuošalus. Rankos turi svirti nuo apyrankių kiekio, rankų pirštų turi nesimatyti per masyvius žiedus. Tikrai savęs nevaržykite. Dar prigriebkite paauksuotų plunksnų, galėsite kam nors šelmiškai padabinti plaukus.

Vakarėlio vinis

Oi, tikrai neapsieisite be būrimų salono. Tikėtina, kad ne viena vakarėlio viešnia turės su savimi kortų kaladę, krištolo rutulį ar mokės tiesiog skaityti iš delno. Tačiau galima iš anksto sukurti ateities spėjimo kampelį, jį pridengti užuolaida, o viduje sukurti šiek tiek mistinę atmosferą. Tam tiks ir žvakės, ir pora kaukolių, ir kristalai, gal net pora voratinklių, ir UV šviesoje švytintis būrėjos grimas. Eidami į būrimo saloną nepamirškite užmokesčio, šiam vakarėliui tebūnie jis labai proginėmis kupiūromis.

Taip pat čigoniškos vestuvės ne vestuvės be gyvos muzikos ir energingų šokių. Na, jei muzikantai neužsuks, tai bent jau vietoj dekoracijų panaudokite keletą muzikos instrumentų. Bus galima surengti nedidukę muzikalią fotosesiją. Beje, jai taip pat labai tiks keletas ant virvelių skirtinguose aukščiuose pririštų rėmų, gausiai dekoruotų dirbtinėmis gėlėmis, ryškiaspalvių audinių atraižų kutais ir karuliais.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: