Idėjos - tinklaraštis

SVAJONES PILDANTYS DANGAUS ŽIBINTAI

Kinijoje, dar Trijų Karalysčių laikotarpiu (III a.), danguje būdavo galima išvysti karšto oro balionų prototipus primenančius dangaus žibintus, tuo metu perduodavusius svarbias karines žinutes arba įspėdavusius apie artėjantį pavojų gyventojus.

Ilgainiui buvo įvertintas ir tokių švytinčių ir skrendančių žibintų grožis bei simbolinė galimybė dangun paleisti slapčiausius troškimus. Tikėjimas, ar bent jau viltis, kad vėjas juos nuneš pas protėvius, ir kad jų norai bus išgirsti ir išpildyti, dar gaji iki šiol ir ji paplito po visą pasaulį.

Įspūdingiausia dangaus žibintų šventė

Praėjus penkiolikai dienų po kinų Naujųjų Metų Taivane vyksta Pingsi (Pingxi) žibintų festivalis, vainikuojantis Naujųjų Metų šventės pabaigą. Tai turbūt vienas ryškiausių festivalių visame pasaulyje! Nerealus jausmas stebėti, kaip į dangų iškeliauja net 200 tūkstančių žibintų, kurių kiekvienas skraidina viltis, norus, linkėjimus arba galvosiūkius. 

O kad norai pildytųsi, svarbu dangun paleisti tinkamos spalvos žibintą. Kinai tiki, kad raudoni atneš turtus, rožiniai – padės susirasti antrąją pusę, geltoni – lems sėkmę moksluose, balti – užtikrins sveikatą, o šviesiai žali – gyvenimo ramybę.

Dangaus žibintai jūsų šventei 

 

Dangaus žibintų leidimas į orą – puiki proga šventės kulminacijai. Tai ne tik stulbinančio grožio reginys, bet ir įsimintinas simbolinis aktas: ant jų kupolų užrašyti norai ar palinkėjimai gražiai įprasmins jūsų šventę.

Vestuvės – išskirtinė šventė, o jos kaltininkams būtina prašyti ypatingo dangaus palaiminimo. Pririškite prie dangaus žibintų juosteles su palinkėjimais arba vokus su svečių sveikinimais ir leiskite jems skristi. Jei ant vokų su pašto ženklais užrašysite jaunavedžių adresą ir prašymą radusius išsiųsti – jaunavedžiai bus maloniai nustebinti… Beje, visiems įsimylėjėliams specialiai skirti širdies formos žibintai.

Krikštynos taip pat puiki proga visus artimųjų linkėjimus išsišųsti kuo aukščiau… O bet kokio amžiaus vaikams tai bus nepakartojamas, ilgam įspūdį paliksiantis renginys.

Labai simboliška dangui savo jaunatviškas viltis ir lūkesčius patikėti ir išleistuvių metu. Jei dar nesugalvojote, kaip efektingai įprasminti ir vainikuoti išleistuvių šventę – paleiskite visi drauge dangun pulką dangaus žibintų.

Nauji Metai – nauji pažadai sau ir dangui. Tai, ką užrašysite ant dangaus žibinto, tikėtina išsipildys, nes ugnis simboliškai nušviečia kelią į naujus, beprasidedančius metus.

Joninių tradicijose taip pat svarbi ugnis, ženklinanti lūžį dienos ir nakties, gamtos ciklų pokyčiuose. Tad jei neradote paparčio žiedo – nenusiminkite, dangaus žibintas, paleistas aukštyn taip pat pildo slaptus norus.

Išties dangaus žibintas labai universalus simbolis, tad įprasmins ir papuoš ir mergvakarį, ir gimtadienį, ir sužadėtuves, ir tiesiog smagų vakarėlį ar karnavalą.

Kaip saugiai iškelti norą į dangų?

Dangaus žibintais naudotis labai paprasta: tiesiog uždekite kuro kasetę, vertikaliai laikydami baliono kupolą luktelėkite kol jis prisipildys karšto oro ir paleidę iš rankų leiskite žibintui pakilti. Dangaus žibinto degimo trukmė apie 10 minučių, o kilimo aukštis apie 100 metrų.

Net 1200 dangaus žibintų pakilę virš Vilniaus Katedros aikštės nušvietė naktinį dangų. Šio fantastiško renginio organizatoriai pasirinko kokybiškus „Švenčių miesto” dangaus žibintus, importojamus iš Tailando.

Taip pat ne mažiau svarbu, kad dangaus žibintas būtų kokybiškas. „Švenčių Miesto” parduotuvėse prekiaujame tik ekologiškais, patikimais ir saugiais. Jų gamybai naudojamas ryžių popierius ir natūralus vaškas, tai medžiagos, kurios degdamos greitai suyra ir nepadaro jokios žalos aplinkai.

„Švenčių miestas” atstovauja didžiausią pasaulyje dangaus žibintų gamintoją, todėl visada gali pasiūlyti kokybiškus, įvairių spalvų ir formų dangaus žibintus už gerą kainą. Dėl didesnio dangaus žibintų pirkimo (nuo 200 vienetų) kreipkitės į mūsų didmeninės prekybos padalinį.

 

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: