Idėjos - tinklaraštis

Dryžuota ir taškuota – visada madinga

Vienos tendencijos ateina, kitos praeina taip nuolat sukdamos niekada nesustojančią mados karuselę. Naujausios tendencijos pražygiavusios madų sostinių podiumais, pasirodžiusios populiariausiuose žurnaluose, nutūpusios modisčių spintose pamažu ima smelktis ir į kitas gyvenimo sritis, pavyzdžiui baldų ir virtuvės rakandų dizainą ir be abejo į šventines dekoracijas.

Tačiau kartais atrodo, kad naujas stilius ar karščiausias mados klyksmas tėra šiek tiek pamiršta ir naujai prikelta sena. Ir taip manantys tikrai neklysta. Tiesiog šiandieninės naujovės išmaniai interpretuoja kažkada jau pamėgtus įvaizdžius. Bet… yra keletas stilingų tendencijų, kurias drąsiai galima vadinti nemaria klasika. Gal kartais ta klasika šiek tiek atsitraukia į priekį užleisdama naujausius mados klyksmus, tačiau šiek tiek patylėjusi ir vėl drąsiai išnyra į dienos šviesą. Tad susipažinkite iš naujo – du niekada neišeisiantys iš mados stiliai – dryžiai ir taškučiai…

Dryžiai – marinistinis stilius 

Balti ir tamsiai mėlyni dryžiai – tai vasara, jūra, jachtos, inkarai, kriauklės, smėlis… Tai vasaros topas – dryžuotas marinistinis stilius, dar vadinamas nautical. Paprastučiai klasikiniai jūreiviški marškinėliai gal ir nebūtų tapę šių dienų mados ikona, jei ne legendiniai prancūzų dizaineriai Coco Chanel bei Jean-Paul Gaultier.

Šiandien dryžius madinga ne tik vilkėti, bet ir jais dekoruoti namus bei šventes. Dryžuoti kvietimai, staltiesės, servetėlės, girliandos, dryžuoti popieriniai šiaudeliai, indai ir net tortai. Klasikinės marinistinio stiliaus dryžių spalvos: balta, tamsiai mėlyna, juoda, raudona. Tačiau dėl spalvų ir dryžių pločio nesukite sau galvos – derinkite tai, kas patinka jums labiausiai.

Paprasčiausias būdas įvaldyti dryžuotąjį stilių – popieriniai dryžuoti šiaudeliai! Ir per juos galima gerti ne tik pieną ar vakaro kokteilius – jie puikiai atsoja vieno kąsnio saldumynų pagaliukus. Tad drąsiau – nors vienas dryžuotas daiktas šią vasarą privalo įsilieti į jūsų garderobą bei interjerą.

Polka dott – visada madingas retro

Nežinia, kodėl angliškai klasikinis taškučių raštas vadinamas būtent polka dot – polkos taškučiais arba šokančiais taškučiais. Nors raštas šis, be abejo, žaismingas ir temperamentingas kaip polkos šokėjai. Mums, jis labiau primena boružėlę septyntaškę – dekoratyvią lyg mažytis žaisliukas. Taškučiai išties dekoratyvūs, iš pirmo žvilgsnio paprasti, bet puošnūs ir įsimintini. Žaismingai taškuota suknelė tikrai atkreips praeivių dėmesį, o taškuotas tortas bus tikra gimtadienio sensacija. Neįmanoma nesižavėti paprasta taškučių magija. Jai neatsipyrė ir viena garsiausių Japonijos menininkių Yayoi Kusama, kurią drąsiai galima vadinti tikra taškavimo meistre ir taškuoto stiliaus adepte – taškuoti medžiai, taškuotos Holivudo žvaigždės… Tad taškavimo idėjų galite drąsiai semtis iš šios meno scenos garsenybės, o pritaikyti idėjas siūlome dekoruojant šventes.

Nors taškučiai, iš pirmo žvilgsnio, atrodo idealiausi vaikiškų švenčių dekoracijoms, išmaniai ir subtiliai parinkę spalvas galite sukurti ir labai elegantiškų taškuotų varijacijų – juoda balta su šiek tiek blizgaus aukso žalumoje paskendusios terasos fone suskambės tikrai ypatingai, balta ir raudona – nepreikaištingam retro vakarėliui, na, o turkio mėlyna su koralų raudona – vienas madingiausių derinių šią vasarą. Net ir patys madingiausi balionai šį sezoną – taškuoti… neatsilikite ir jūs!

Dryžiai ir taškai kartu? Kodėl ne…

Jei negalite apsispręsti, dryžuotos ar taškuotos šventės norite – rinkitės abi – šios dvi tendencijos puikiai dera tarpusavyje. Svarbu, kad abu raštus vienytų giminingos spalvos. Tegul vienas raštas dominuoja, o kitas papildo. Ant taškuotos staltiesės tikrai puikiai derės dryžuoti indai, o dryžuotas pikniko pagalvėles bei servetėles puikiai papildys besiplaikstrantys ant medžių šakų taškuoti balionai.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: