Idėjos - tinklaraštis

Fejerverkai

„Ugnies žaidimai” – taip anksčiau vadinti fejerverkai – buvo daugelio švenčių kulminacija. Sukurti džiuginti, jie žavėjo spalvotais šviesos pliūpsniais ir gąsdindavo kurtinančiu triukšmu – taip XVI-XVII a. būdavo minimos karūnavimo, karinių pergalių, diduomenės vestuvių progos. Šiandien be šviesos magijos neapsieina ir nė vienos Naujųjų metų sutiktuvės. Tas įspūdingas ugnies šokis ne tik užburia akimirkai, bet ir sudegina visas praėjusių metų nesėkmes bei nusivylimus ir simbolizuoja naują daug žadančią pradžią. Tad pasimėgaukim akimirkomis, kai anot Renesanso laikų pirotechniko Vannoccio Biringuccio „dangus prasiveria ir visos žvaigždės krenta į žemę…”. Tik spėkite sugalvoti norą!

O dabar pakalbėkime apie žemiškus pirotechnikos reikalus…

Pirotechnika, kurią galite įsigyti „Švenčių miesto” parduotuvėse skirstoma į sekančias grupes: daugiašūves baterijas, raketas, lazdas, fontanus, petardas, bengališkas ugnelesPačios populiariausios – daugiašūvės baterijos. Jos užima net 95% viso pirotechnikos asortimento. O jų mūsų parduotuvėje yra pačių įvairiausių, besiskiriančių ne tik šūvių skaičiumi, bet ir galingumu, trukme, kalibru.

Fejerverkų kūrėjai neatsilieka nuo šiuolaikinių tendencijų ir kasmet pasiūlo vis įdomesnių spalvų derinių. Štai tradicines fejerverkų spalvas žalią ir raudoną bei auksą ir sidabrą papildė avietinės, sodriai mėlynos, žydros spalvos šviesos pliūpsniai. O ypač įspūdingai atrodo žydros-avietinės-oranžinės spalvų deriniai iššauti į dangų.

 Populiariausias „Švenčių miesto” fejerverkas:

Baterijos šūviai danguje išsiskleidžia taip pat skirtingais pavidalais. Patys populiariausi: palmės; chrizantemos, žvaigždžių debesys; kometos su ilgomis uodegomis. Be spalvų ir skirtingų pavidalų fejerverkus lydi ir specialūs efektai – traškesys, mirgėjimo efektas, perėjimai iš spalvos į auksinį ar sidabrinį mirgėjimą. Šios daugiašūvės baterijos populiarumą išsikovojo neatsitiktinai. Vienoje baterijoje jau būna sukomponuotas mažas šviesų spektakliukas iš skirtingų šūvių bei spalvų. Tad, pavyzdžiui, įsigiję vieną 49 šūvių bateriją jūs mėgausitės apie minutę trunkančiu reginiu, kurį pradės pavieniai šūviai, išsiskleidžiantys į palmes, vėliau debesis ir chrizantemas, o finalui driokstels 9 šūviai vienu metu. „Švenčių mieste” rasite ir 66, 100 ir daugiau šūvių skirtingų kalibrų baterijas, kurios saugiai naudojamos nepakartojamu reginiu nuspalvins bet kokią šventės kulminaciją. Beje „Švenčių mieste” galima įsigyti galingų III kategorijos fejerverkų, kokiais neprekiauja laikinos prekybos vietos prekybos centruose.

Jei nuspręsite įsigyti tokią daugiašūvę bateriją, tačiau iš aprašymo niekaip negalėsite išsirinkti labiausiai džiuginsiančios, peržvelkite vaizdo įrašus, įkeltus prie daugelio fejerverkų elektorninėje parduotuvėje arba atvykite į „Švenčių miesto” parduotuvę. Joje stovi kompiuteris su liečiamu ekranu, o jame galėsite išvysti pačius gražiausius fejerverkus iš kelių šimtų esančių mūsų asortimente. Fejerverkus nufilmavome dviem HD kameromis ir kiekvienam fejerverkui sukūrėme atskirą video klipą. Ekrane padalintame į dvi dalis vienoje bus matomas vaizdas iš toli, o kitoje galima stebėti sprogimą iš arčiau. Ekrane iš karto matysite ir fejerverko kainą. Štai taip atrodo vaizdo įrašas parduotuvės kompiuterio ekrane:

Dar vienas populiarus šventę akims dovanojantis gaminys – fontanas.

Šiuos ugnies fontanus dažniausiai renkasi tie, kurie planuoja švęsti šeimų su vaikais susibūrimuose. Pagrindinis argumentas – saugumas. Tokį ugnies fontaną galima drąsiai stebėti iš 2-3 m atstumo, jų konstrukcija stabili, jie nenuvirsta. Ir nors fontanas nesukuria efektingo spektaklio, tačiau kylančių dangun kibirkščių pliūpsniai atrodo gražiai ir įspūdingai.

Tik jokiu būdu nebandykite tokio, kad ir nedidelio, fontanėlio uždegti namuose. Tai produktas, kuriuo reikia grožėtis tik lauke. Būkite atsakingi, kad karštos kibirkštys ir dūmų debesys nesugadintų šventės.

Raketos – pirotechnikų kūrinys, pamažu prarandantis populiarumą. Jos skirtos pavieniams šūviams – tai yra viena raketa – vienas sprogimas.

Raketa susideda iš stabilizatoriaus – pagaliuko, sprogmens ir to sprogmens nešėjo, turinčio iškelti raketą dangun. Tad labai svarbu teisingai tą raketą pastatyti ir paleisti. Kitu atveju ji gali virsti ginklu nepatyrusio ar neatsakingo žmogaus rankose. Jei perstipriai įsmeigsite raketą žemėn – ji gali nepakilti, o sprogti ant žemės, jei įsmeigsite per silpnai – gali nusvirti ir iššauti ir skrieti pažeme. Tad su raketomis reikėtų elgtis itin atsargiai. Vienas patikimiausių būdų – įstatyti raketos pagaliuką į iki pusės vandeniu pripiltą šampano ar kitą sunkų butelį.

Taip pat reikėtų pakalbėti ir apie petardas, kurių garsūs sprogimai ima gąsdinti dar iki švenčių. Dažnai petardos minimos kaip fejerverkų sinonimas. Tačiau tai yra atskiras gaminys, sukeliantis tik garsų pokštelėjimą, bet neturintis fejerverkams būdingų kibirkščių pliūpsnių. Labai svarbu, kad petardos būtų kokybiškos, sertifikuotos ir saugios. Mes prekiaujame petardomis, kurias uždegus numatytas pakankamas laiko tarpas jas saugiai numesti. Nepaisant sertifikatų bei kokybės, šį produktą parduodame tik suaugusiems ir nerekomenduojame jo duoti mėtyti vaikams!

Jau 15 metų prekiaujame pirotechnika, tad žinome, ką parduodame ir niekada nedarome kompromisų saugumui ir kokybei. Mūsų lentynose atsiduria tik kokybiški ir sertifikuoti fejerverkai. Sakysite, kaip gi paprastam vartotojui įsitikinti ta kokybe? Vienas iš kokybiškų fejerverkų požymių – mažesnis dūmingumas. Tai labai svarbu norintiems iki galo stebėti visą danguje besiskleidžiantį grožį, kurio neužstoja tirštas dūmų debesis.

Tad ruoškitės šventėms jau dabar ir iš anksto pasirūpinkite saugiais, kokybiškais ir pačiais gražiausiais fejerverkais.