Idėjos - tinklaraštis

Gimtadienis Aloha ritmu

Nors niekada gal ir nebuvai Havajuose, bet išgirdęs šį pavadinimą gali vizualizuoti tolimą salyną – palmės, ananasai, sodrūs augalai, saulė, ugnikalniai, ryškiaspalvės gėlės ir jų girliandos bei vainikai, smaragdinis vanduo, tamsiaplaukės gražuolės, flip-flop šlepetės… Havajai turi savo, su niekuo nesuopainiojamą, stilių – tokį sodrų, ryškų ir alsuojantį absoliučia, niekada nesibaigiančia vasara bei šauniais vakarėliais. Tai neišsemiama tema gimtadienio šventėms, beje, ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų. Tad švęskite Honolulu, Vaikiki bei Aloha stiliumi…

Havajietiška nuotaika

Aloha – mums tai žodis reiškiantis pasisveikinimą ir atsisveikinimą, o havajiečiams jis talpina viso salyno žmonių požiūrį į gyvenimą. Tardamas Aloha tu atiduodi dalelę savęs. Aloha – tai meilė, dalijimasis, gerumas, rūpestingumas, šviesios emocijos ir džiugesys. Štai būtent tokia Aloha nuotaika ir turi tvyroti vakarėlio metu. Prie pastarosios pridėkime ukulelės garsus – tai specifinį skambesį turinti havajietiška gitara, jos gera nuotaika užkrečiantys muzikos garsai padės kuriant havajietišką atmosferą. Tikrai negalėsite susilaikyti nešokę, nesudėtingi ritmai, saulėtos energijos kupina muzika kvies trepsėti, siūbuoti, linguoti vieno populiariausių Havajuose Hula šokio ritmu. Šis šokis patogus tuo, kad procesas čia kur kas svarbesnis, nei rezultatas, tad judėkite pagal muziką ir nesijaudinkite, kad darote kažką ne taip. Hulos šokio devizas labai paprastas ir teisingas: palik tai, kuo manaisi esąs, sugrįžk į tai, kuo esi iš tikrųjų – mėgaukis šia kelione.

Kvietimas

Pradėkime nuo jo, nes jau pats kvietimo procesas yra būsimo vakarėlio dalis. Nustebinkite, o svarbiausia – suintriguokite. O kas dar labiau gali intriguoti, nei slapta žinutė butelyje – kartu su saujele egzotiškų salų smėlio bei viena kita kriauklele. Tekstą galite išrašyti ir ant flip-flop šlepetės arba jos kartoninio pakaitalo (tik šiuo atveju nepamirškite papuošti jos gėlės žiedu bei keletu ryškaus popieriaus akcentų). Jei puikiai sekasi karpiniai iš popieriaus – pirmyn – išnaudokite savo talentą ir pasigaminę havajietiško kokteilio siluetą bei papuošę jį popieriniu skėtuku turėsite atviruką kvietimui. Dar vienas smagus būdas pakviesti draugus į vakarėlį – įteikti jiems po Honolulu ar kitos Havajų salos pasą – jame svečias turėtų rasti ne tik vakarėlio datą, bet ir informaciją apie aprangos kodą.

Aprangos kodas

Net jei vakarėlis vyks žiemą – jūs turite atrodyti vasariškai. Šiek tiek lengvo įdegio, ryškiaspalviai gėlėti marškinėliai, atviros suknelės, gėlės plaukuose ir ant kaklo bei nedingstanti nuo veido šypsena – geriausias aprangos kodas. Drąsiausieji renkasi kokoso kevalų liemenėles bei šiaudinius sijonus, gėlių girliandas ir maudymosi kostiumus, ryškiaspalves plaukų puošmenas, sijonus iš fikusų lapų, lapų apyrankes ir egzotiškas kaukes vietoje kostiumo… Prigriebkite dar porą spalvingų barškalų ansambliui užbaigti – galėsite pritarti ukulelei.

Dekoras

Visų pirma – tegul dominuoja ryškios spalvos – grynos, skaisčios, saulėtos, neprigesintos. Tegul visur kabo girliandos – nuo lubų, nuo stalo, kėdžių, ant rankų, ant klubų – plėvėsuoti girliandomis labai havajietiška. Keletas banglenčių suteiktų dekorui tikroviškumo – juk skrosti bangas banglente – vienas mylimiausių užsiėmimų Vaikiki paplūdimyje. Jas galite panaudoti baro meniu, vakaro programai užrašyti, o gal net ir to paties baro stalviršiui. Vietoje tradicinių taurių bare gėrimus pilstykite į kokoso riešutų kevalus!

Gyvos gėlės būtų nuostabi vakarėlio puošmena, tačiau popierinės gėlės taip pat suteiks vakarui spalvų, pavyzdžiui, didžiules egzotiškas gėles gali atstoti popieriniai pūkuočiai. Balionai taip pat tiks ryškiam dekorui, kaip ir rožiniai plastikiniai flamingai, tikri arba dekoratyviniai ananasai, spalvoti šiaudeliai, skėtukai, palmių lapai… – atrodo dekoro elementai šiai temai neišsemiami.

Gėlių girliandos

Havajai – žiedų žemė, tad be žiedų girliandų – bus ne Havajai, bus tiesiog egzotiškas paplūdimio vakaras. Orchidėjos, Hibisckus, Ohia – nors tiks ir ne tokie egzotiški žiedai. Tegul jie virsta nuostabiausiu papuošalu – gyvų gėlių vainiku ar vėriniu, Havajuose vadinamu Lei.

Ananasai

Ananasais, gėlėmis ir flamingais marginti vyriški marškinėliai vadinami havajietiškais. Ir šių simbolių šventėje turi būti daug, ypač ananasų. Jie ne tik skanūs, bet puikiai gali pavaduoti kokteilių taures, žibintus ir net gėlų vazas.

Stalas

Nenukrypstame nuo bendros ryškiaspalvio dekoro temos. Ant stalo tegul dominuoja spalvos ir vaisiai – daug vaisių, paverstų ryškiomis spalvų instaliacijomis. Iš ananasų suformuota palmė verta visų į jos statybą įdėtų pastangų – gal ir gaila bus ją suvalgyti, tačiau kiekvienas norės prie jos įsiamžinti. Vaisių vėrinukai, flip-flop formos sausainėliai, kokoso riešuto gardėsiai, popieriniais skėtukais dekoruoti želė indeliai ir pilnas baseinas gaivinančių gėrimų – vakarėlis bus tikrai karštas ir įsimintinas.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: