Idėjos - tinklaraštis

Helio dujų balionai

Helis – suteikiančios sparnus „balionų dujos”

Prancūzų astronomas Pierras Janssenas net neįtarė, koks įdomus ir ypatingas jam bus 1868 metų saulės užtemimas. Tačiau istorija byloja, kad būtent pastarojo įvykio stebėjimo metu astronomas atrado inertines dujas ir pavadino jas „kaltininkės” vardu – helios (išvertus iš graikų kalbos tai reiškia saulę). Nepaisant to, kad šios dujos sėkmingai naudojamos įvairiose srityse, mums jos pirmiausia – dujos, priverčiančios balionus kilti aukštyn… Helis, o tiksliau, specialus mišinys su heliu, dažnai net ir vadinamas „balionų dujomis”.

Kilti aukštyn – kuo ilgiau

Kaip nuostabiai atrodo įvairių dydžių ir spalvų ore kabančių balionų puokštės. Dabar itin populiaru tarpusavyje derinti skaidrius, ryškiaspalvius ir folinius, įvairių formų balionus, siekiant kuo originalesnio efekto. Tačiau reikėtų žinoti, kad helio dujos sugeba „prasisprausti” pro įprastų guminių balionėlių sieneles, tad dujos juose užsibūna trumpiau, o tai reiškia, kad balionėliai skraido trumpiau nei specialiai skraidymui su heliu sukurti foliniai balionai. Pavyzdžiui, 23 centimetrų skersmens lateksinis balionėlis gali skraidyti iki 12 valandų, 30 centimetrų skersmens – iki 24 valandų, o iš folijos pagaminti balionai skraido dvi savaites ar net kelis mėnesius.

Tačiau balionų gamintojai sugalvojo gudrybę, priverčiančią net ir lateksinius balionėlius kuo ilgiau išlaikyti gebėjimus kilti aukštyn.

„Hi-Float” – tai į klijus panaši medžiaga, kuria, prieš pripučiant helio, ištepamas balionėlių vidus. Daugiau informacijos apie šią medžiagą ir jos naudojimą rasite čia.

Prisipūsti patiems – nesudėtinga

„Švenčių miesto” parduotuvėse, klientui pageidaujant, visada užpildome balionus ir paruošiame dovanojimui. Tačiau jei vieną ar penkis balionėlius transportuoti visai nesudėtinga, tai dešimt ar dar daugiau – tampa tikru iššūkiu. Tokiu atveju mūsų prekybos vietose galite įsigyti vienkartinių helio balionų ir prisipūsti balionėlius savo šventei patys. Jums nereikės mokėti jokio nuomos mokesčio, jokio užstato, tiesiog nusipirkite pageidaujamos talpos helio dujų balioną. Norėdami, kad pripūsti balionėliai skraidytų ilgiau, čia pat galėsite įsigyti ir „Hi-Float” priedą. Pripūsti balionus patims tikrai nesudėtinga. Visą būtiną informaciją rasite čia.

Taip pat reikėtų žinoti, kad jei balionus helio dujomis pripildysite šiltoje patalpoje, o po to juos išnešite į vėsią patalpą arba lauką, balionuose esantis helis susitrauks, t. y. balionas sumažės ir gali nebekilti. Grąžinus tokį balioną į šiltą patalpą jis vėl padidės ir skraidys. Na, o jei balionus helio dujomis pildyti planuojate lauke, prieš tai kelias valandas ten pat palaikykite ir helio dujų balioną.

Svarbu!

Helis – bespalvės, bekvapės ir nedegios inertinės dujos. Jos nėra nuodingos, tačiau kvėpuoti jomis negalima, nes helis iš kraujo išstumia deguonį, o tai gali baigtis pavojingu nualpimu.

Balionų lenktynių kortelės

Kaip manote, kiek kilometrų gali nuskrieti helio pripildytas ir į dangų paleistas balionas? Spėjate, kad jo galios baigiasi už kelių dešimčių kilometrų? Nustebsite! Helio balionai – klajūnai mėgėjai, galintys nuskrieti šimtus ir net tūkstančius kilometrų. Norintiems tai patikrinti turime ypatingą naujieną – specialias „Balionų lenktynių” korteles, kurias pririšę prie kokybiškų balionų, tikime, galite pasiekti rekordą.

Plačiau

„Hi-Float” priedas

Prailginkite balionų skraidymo laiką su „Hi-Float” „Hi-Float” – tai balionų gamintojų gudrybė, padedanti prailginti įprastų guminių balionų skraidymo laiką net kelis kartus. Šia, į klijus panašia, medžiaga ištepamas balionėlių vidus ir tik po to į juos pripučiama helio dujų. „Hi-Float” priedas yra netoksiškas, nedegus ir nekenksmingas aplinkai, jo cheminė sudėtis panaši į klijų, kurie naudojami […]

Plačiau

Helio naudojimas

Kaip teisingai pripūsti balionėlius helio dujomis? – Atsukite helio dujų balioną, vožtuvo rankenėlę pasukdami prieš laikrodžio rodyklę. – Užmaukite balionėlio kakliuką ant juodo guminio antgalio. – Tvirtai laikydami baliono kakliuką (nykščiu ir rodomuoju pirštu), užmautą ant antgalio tuo pat metu paspauskite antgalį žemyn. Balionėlis pradės pildytis helio dujomis. – Pripūskite balionėlį iki pageidaujamo dydžio (žr. […]

Plačiau