Mano Krepšelis 0 0,00 €

Idėjos - tinklaraštis

Heloviniškas namų dekoras

Spalio 31, kai dienos vangiai besigalynėdamos su naktimi eina vis trumpyn ir užleidžia vietą tamsai, pasaulis švenčia Vaiduoklių šventę, geriau žinomą Helovino vardu. Ieškodami šios šventės pradžių pradžios visi ima žvalgytis į Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau manoma, kad Helovino šaknys glūdi senovėje švęstų keltiškų naujųjų metų ir mirusiųjų šventėse. Keltų naujieji metai prasidėdavo lapkričio 1 d., o naujųjų išvakarių šventėbūdavo skirta keltų mirties viešpaties Samhaino garbei. Ši šventė pažymėdavo šalčio ir tamsos sezono pradžią. Keltai tikėdavo, kad Samhainas tą vakarą leisdavo mirusiųjų sieloms sugrįžti į savo namus. Šventės metu žmonės kartais dėvėdavo specialiais kostiumais, pagamintus iš gyvulių odos ir galvų. Aliuzijų į šiandieninį Heloviną tikrai yra. Tad gal neverta spyriotis, surenkite tamsos pasitikimo šventę. Jei nemėgstate vaiduoklių, improvizuokite ir skirkite ją, pavyzdžiui, auksiniam moliūgui…

Interjeras

Jei nemėgstate vaiduoklių, improvizuokite ir skirkite Helovino šventę, pavyzdžiui, auksiniam moliūgui… arba rudens pagarbinimui. Namai tegul prisipildo rudeniškų spalvų, lapų puokščių ir vainikų, moliūgų, žvakių ir žibintų. Jaukios ir skoningos dekoracijos namus puošti galės iki pat Kalėdinio laikotarpio. O auksiniais dažais nupurkšti moliūgėliai pasitarnaus ir per Kalėdas.

Na, o jei nuspręsite surengti vaiduoklišką Heloviną, kupina siaubo pasakojimų ir persirengėlių, imkitės rankdarbių. Pirma, paruoškite savo namų prieangiui voratinklių – keleto metrų marlės pakaks, kad jis pasidengtų keliasdešimties metų senumo patina. O viduje tegul visus pasitinka „krauju” varvančios žvakės – jas pasigaminti labai paprasta – tereikės baltas žvakes apvarvinti raudonų žvakių vašku. Vakarėlio akcentas – „gyvas” stalas, apautas tikrais senais batais, raganiškomis kojinėmis ir juoda it varno plunksnos staltiese. Juoda ir oranžinė – šios šventės spalvos.

Moliūgai

Moliūgas – neatsiejamas Helovino atributas, tiesiog simbolis. Įspūdinga ir gardi daržovė gali virsti ir įstabiais šventės dekoro elementais, ir gardžiais patiekalais. Tai, kas liks išskaptavus moliūgą, panaudokite troškiniui, sriubai ar pyragui. O moliūgo kiautas tradiciškai tampa žibintu. O jei netradiciškai? Kate, vaiduokliu, piktu nykštuku, frankenšteinišku seniu-besmegeniu… Būkite drąsūs ir išradingi, nedideliam moliūgėliui pritaikę dirbtinius dantis turėsite siaubingai gražių vampyrų…

Siaubo elementų privengiantiems rekomenduojame subtilųjį moliūgų dekoravimą blizgučiais, juostelėmis, dažais, paverčiant juos elegantiškomis puošmenomis. Ir visgi, net jei ir vengiate baisiųjų aksesuarų, šventė reikalauja nors kelių siaubą keliančių akcentų. Tebūnie tai voras, tupintis ant subtiliai išpaišyto moliūgo arba šikšnosparnis.

Žibintai

Kovai su vis labiau įsigalinčia tamsa norisi į namus įsileisti kuo daugiau šviesos. Kai vien lempų nebepakanka – namie ima karaliauti žvakės. O Helovyno šventei būtiną paslaptingą atmosferą bei bauginančią prieblandą taip pat kurti padės žvakės – šį vakarą visos lempos privalo būti išjungtos. Stilizuotų vaiduokliukų-žibintų lengvai pasigaminsite iš tuščių stiklainėlių. Išorinę jų pusę apjuoskite popieriumi, arba nudažykite, priklijuokite iš popieriaus iškirptų siaubo iškreiptų burnų, ir akių, o į vidų įstatykite žvakę. Vieno žibinto tikrai bus negana – įspūdį padarys tik visa jų armija. O lauke tegul švyti popierinių žibintų girlianda.

Balionai

Balionėliai-siaubūnėliai nuostabiai papildys jūsų persirengėlišką įvaizdį. Pasiruoškite jų visą puokštę, pakeliui keletą galėsite padalinti saldainių kaulijantiems vaikams. Tokiais galima papuošti ir visą vakarėlio erdvę. Tarp jų įmaišykite ir keletą balioniškų vaiduoklių. Ant balto baliono markeriu nupieškite juodas dideles akis ir balioną, pripildytą helio uždenkite lengvai plevenančios marlės sluoksniu. Nepamirškite apie tradicines Helovino spalvas – juodi ir oranžiniai balionai įspūdingai atrodys ir be pagalbinio dekoro.

Tikri modeliavimo meistrai iš balionų gali sukurti tikrus šedevrus, priversiančius aiktelti ne tik iš siaubo, bet ir iš aukščiausio laipsnio kūrybiškumo. Jei kažką gasdinančio sugalvosite išsilankstyti patys – įsigykite kokybiškų modeliavimo balionų.

Užkandžiai

Vakarėlis be užkandžių tikrai neapsieis, o jie juk taip pat turi atitikti temą. Tačiau skonis neturi nukentėti. Tad tebūnie daug kraujo uoginio glajaus pavidalu, iš siaubo žado netekęs arbūzas vaisių asorti lėkštėje ir dešrelės, virtusios mumijomis. Gal ir atrodo šiek tiek vaikiškai, bet sutikite, pernelyg realistiškai inetrpretuotų siaubūniškų vaišių gali daug kas nedrįsti net paragauti.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: