Idėjos - tinklaraštis

„Indija” vakarėlio idėjos

Lyg ir santūrūs šiauriečiai esame, tačiau linksmas temperamentas mums taip pat nesvetimas. Kas, kad saulė retokai nuryškina aplinką sodresnėmis spalvomis, visada yra galimybė pasikrauti egzotiškų emocijų, surengus linksmą teminį vakarėlį. Tokį, kurį visi norėtų dar kartą pakartoti. Tad jei širdis ilgisi temperamentingų spalvų – nedvejodami kvieskite draugus į Indijos įkvėptą vakarą.

Beje, indiško stiliaus vakarėlis labai dėkinga tema ir mergvakariams – matuojantis ryškiuosius sarius, klausantis sentimentalios muzikos ir piešiant chna piešinius ant rankų laikas lėks itin moteriškai…

Daug spalvų viename

Vienas smagiausių dalykų, ruošiantis vakarėliui – apgalvoti ir išsirinkti kostiumą. Indijos tema labai dėkinga improvizacijoms, ji neįspraudžia į griežtus rėmus, o tik sufleruoja – rinkis viską, kas ryšku, blizgu, kas plevena, kuo galima apsijuosti, į ką galima susivynioti. Kostiumui gali pakakti vos keleto ryškių didelių šilko skarų – vieną paversite susiaučiama suknele, kitą – turbanu. Tikrų indiškų sarių kartais pavyksta aptikti sendaikčių parduotuvėlėse, tad tokį aptikę pirkite nedvejodami. Moterišku vakarėlio kostiumu gali tapti ir platus, ilgas, žemę šluojantis margas sijonas (po juo galima apsivilkti ir rytietiško stiliaus kelnes – sluoksniavimas dar vienas indiško stiliaus privalumas) ir aptempti marškinėliai, atidengiantys pilvą. Svarbu nepabijoti ryškių spalvų ir netikėtų jų derinių – trykškite spalvų fejerverkais!

Dar vienas svarbus ansamblio akcentas – papuošalai. Turite atrodyti taip, lyg ant savęs nešiotumėte visą savo (gal dar ir mamos bei močiutės) papuošalų skrynelės turinį. Patikėkite, padauginti aksesuarų indiškame vakarėlyje – neįmanoma. Pamirškite taisyklę – du tarpusavyje derantys papuošalai… Jūs sekitės ir masyvius kabančius auskarus, kiekvieną pirštą puoškite žiedu, ant kiekvienos rankos (nepamirškite ir kojų) maukitės po dešimt apyrankių, ant kaklo kabinkite ir ilgus, ir trumpus vėrinius, jais puoškite net ir galvą… Indiško prieskonio visam šiam aksesuarų arsenalui suteiks nosies auskaras ir juodos ilgos kasos. Jei tokių dar neturite – nedvejodamos puoškitės peruku. Bus proga pasikeisti ir pasimatuoti ilgaplaukės įvaizdį.

Vyrai taip pat neturėtų numoti ranka į kostiumo kūrybinį procesą. Žinoma, jie santūresni net ir Indijoje. Pakaktų plačių baltų kelnių, turbano ant galvos ir ryškesnio šalio, užmesto ant nuogo torso (pageidautina įdegusio). Jei torsą norėsis pridengti – rinkitės baltus lengvus baltinius. Nevenkite ir aksesuarų – vieno kito vėrinio, ir plunksnos turbane, pastarasis gali būti papuoštas ir įmantria sege. Dar vienas aksesuaras vyrams – juoda barzdelė arba išraiškingi ūsai. Jei savi nepakankamai džiugina, pagalbos visada galite rasti čia.

Kerinčios akys

Sodrios juodos spalvos apvadas apie akis, tamsūs išraiškingi antakiai ir raudonas bindi taškas – štai jums indiškas makiažas. Akių apvadas turi būti ne tik juodas, bet ir platus, ryškus – tai suteiks žvilgsniui magiškumo. Jo tikrai pridės ir ilgos priklijuojamos blakstienos. O raudoną tašką (pastarąjį Indijoje turi tik ištekėjusios moterys) galėsite nusipiešti grimo pieštuku. Jei tradicinis indiškas akių akcentavimas jums atrodo šiek tiek nuobodus – pasitelkite spalvotą grimą ir jas ryškinkite imporvizuotai, pavyzdžiui, smagiais spalvotais taškeliais.

Laikinus chna piešinius taip pat priskirsime prie būtino indiško „makiažo”. Augaliniai ornamentai Indijoje piešiami vestuvių metu ir jie padeda ant odos perkelti tam tikrus simbolius, turinčius garantuoti sėkmingą vedybinį gyvenimą. Tie piešiniai išties atrodo be galo žaviai, tad sava ornamentine improvizacija galima pasipuošti ir be ypatingos progos. Jei vakarėlyje planuojate pasirodyti basomis, papuošti reikėtų ir pėdas – raudonais, auksiniais dažais ir juodais piešiniais bei skimbčiojančia apykoje ant čiurnos.

Derinti nesuderinama

Pirmas darbas ruošiantis dekoruoti vakarėlio erdvę – kolorito pasirinkimas. Indijoje itin mėgiama ryškiai oranžinė spalva, tokia, kokia žydi ir Lietuvoje bei Indijoje populiarūs serenčiai. Tad drąsiai rinkitės oranžinius dekoro elementus, o prie jų derinkite avietinę, violetinę, raudoną, geltoną ir turkio spalvas. Visą šią spalvų puokštę turėtų vainikuoti auksiniai aksesuarai.

Indiškumo aplinkai suteiks tekstilė – kilimas, galybė pagalvėlių ir audinių (pvz., tiulio) juostos, kabančios pasieniui ir suteikiančios erdvei minkštumo, jaukios erdvės įspūdį. Akcentai – ažūriniai žibintai, žvakidės, nedidukai vaišių staliukai ir gėlių girliandos. Būtent ilgi vėriniai iš serenčių žiedų, visų pirma, ir asocijuojasi su Indija. Jais galite puoštis ir patys, ir dabinti vakarėlio vietą ar ji būtų namų viduje, ar lauke. Jei gyvos gėlės nevilioja, serenčius primenančias girliandas galite verti ir iš šilkinio popieriaus, pūkuočiai ir „koriai” bus padidinti serenčių analogai. Indiškus prieskonius dekore kurs povo plunksnos, galybė žvakučių, lempelių ir, žinoma, smilkalai.

Skonis akims

Tą pačią sodrią paletę perkelkite ir ant vaišių stalo. Beje, jo gal net ir nereikia, nes vaišintis sėdint ant žemės nuo čia pat sukrautų padėklų būtų kur kas egzotiškiau. Tačiau jei bus stalas, tebūnie ir vienspalvė ryškiai rožinė arba oranžinė staltiesė, ant jos dar auksinis takelis, violetiniai ir auksiniai indai.

Tokį stalą papuoš auksiniai barstomi stalo konfeti, gėlės pamerktos ir pabertos, daugiaaukščiai saldumynų stovai, spalvoto stiklo taurės ir net medinės dėžutės, virstančios užkandžių indais. Vienkartinių indų spalvų paletė „Švenčių mieste” itin gausi, rasite ir auksinių – matinių bei žėrinčių – indų, o tai reiškia spalvingą stalą paruošti ilgai netruksite. Prie kiekvienos taurės ar gėrimo buteliuko juostelėmis pririškite ir ryškių spalvų gėrimų šiaudelių, spalvotų bei margintų, klasikinių bei raitytų taip pat nestokojame.

Stalo aksesuarais be minėtųjų barstomų konfeti taip pat galėtų virsti drugeliai, serpantinai, deimančiukai, perliukų dekoracijos, auksiniai žiedukai.

Spalvų festivalis

O toks tikrai Indijoje vyksta ir jis vadinamas Holi švente. Šis festivalis žymi pavasario pradžią. Pirmąją festivalio dieną sudeginama didžiulė baidyklė ant laužo (ar nieko jums neprimena?), o antrąją – vyksta spalvingos linksmybės, kurių metu visi vieni kitus barsto spalvotais milteliais – Holi dulkėmis. Vaizdas išties nepakartojamas ir labai fotogeniškas. Tokius azartiškus spalvų fejerverkus galite suorganizuoti ir jūs vakarėlio pabaigai, netikėti spalvų potėpiai ant veidų ir rūbų – tai tikrai būtina įamžinti fotokadruose.

Bet tai palikite kulminacijai, o pradžioje parūpinkite vakarėliui Bolivudiškos muzikos ir videoklipų. Pasižiūrėję patys imkitės indiškų šokių. Pakvieskite tradicinių indiškų šokių šokėją ir bandykite atspėti, ką kos judesys reiškia, ką simbolizuoja vienas ar kitas rankų gestas, pirštų padėtis. Pasimokykite ir jūs šokių kalbos. Turbanų rišimo varžybos – dar vienas smagus ir azartiškas užsiėmimas. Kaip teisingai surišti šį galvos apdangalą žiūrėkite čia:

Dar vienas smagus indiškas užsiėmimas – kriketas. Pastarajam, be abejo, reikės daugiau erdvės lauke. Tačiau mini kriketo varžybas galėsite surengti ir nedideliame kieme. O po to – spalvų mūšis… ir gal net patys tikriausi fejerverkai.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: