Idėjos - tinklaraštis

Kaip papuošti vestuvinį vaišių stalą

Šventiniam vestuvių stalui reikia estetikos ir grožio nei kiek ne mažiau nei gardžių vaišių ant jo. Tai pirmoji, oficiali, ką tik susikūrusios naujos šeimos vakarienė, todėl tegul ji būna tokia pat elegantiška kaip ir puošni nuotakos suknelė. Štai keli patarimai, kaip padaryti tåaip, jog vestuvinės vaišės netaptų eiline vakariene, o svečių lauktų ne tik šventė skrandžiui, bet ir širdžiai. 

Staltiesė + kitos tekstūros takelis

Vienspalvę staltiesę pagyvinkite kitos spalvos ir tekstūros takeliu einančiu išilgai per visą stalą. Staltiesė gali būti baltos ar pastelinės spalvos, o takelis sunkesnės lino ar maišinio audeklo medžiagos arba iš romantiško gipiūro ar organzos. Subtiliai atrodys ir gipiūro medžiagos bei maišinio audeklo derinys. Jeigu šventės metu sėdima prie atskirų staliukų taip pat galite panaudoti takelius: tieskite prie 4-viečio staliuko iškarto du takelius juos sukryžiuodami. Stalo galuose gražiai suriškite lininio takelio galus puošniu kaspinu. Gražu tokį takelį papuošti gyvomis gėlėmis, įvairiais žolynais ir žvakėmis.


Įrankiai, vazos ir servetėlės, kurios papuoš šventinį stalą

Neperkraukite stalo dekoro detalėmis – tegul praktinę paskirtį atliekantys stalo indai ir servetėlės puošia jūsų šventinį stalą. Dekoruokite tai, kas neišvengiamai nuguls ant šventinio stalo t.y. lėkštės, taurės, servetėles, stalo įrankius, žvakės ir kt. Jei tiesite ant stalo storesnius maišinio audeklo takelius – naudokite ir tokios pačios tekstūros siūlą įrankiams surišti bei tos pačios medžiagos skiautes vazoms aprišti. Jei naudojate gipiūrą – juo dekoruokite ir stalo korteles, stiklines žvakes ir kt. Originalumas dažnai slypi paprastume, todėl visai nebūtina specialiai vestuvėms pirkti brangių vazų ar dekoratyvinių indų. Galite dekoruoti paprasčiausius stiklo butelius ar stiklainius, paversdami juos romantiškomis ir kukliomis gėlių vazomis.

Žvakės, žvakidės ir paaukštinimai

Jei neturite specialių žvakidžių su paaukštinimu (su kojele) – ne bėda. Naudokite apverstas vyno taures, atrodys dar originaliau. Taurės gali būti skirtingo aukščio. Po apvesrsta taure padėkite po gėlės žiedelį, drugelį, pažerkite blizgių deimantukų ar kitų jums patinkančių dekoro detalių. Vietoj įprastų žvakidžių galite naudoti masyvesnius stiklinius žibintus. Gražu puošti stalą plaukiajončiomis žvakėmis. Į stiklo indus, kuriuose plaukios žvakutės įdėkite gėlių, medžio šakelių ar gražių akmenukų.

Kėdės

Nepamirškite papuošti valgomojo stalo kėdžių – jei ne visų svečių, tai bent jaunavedžių. Kėdėms puoši galite naudoti organzos ir tiulio medžiagas arba tiesiog įsigyti baltus kėdžių užvalkalus ir pagyvinti juos ryškesnės spalvos kaspinais,organzos audiniais, drugeliais ar gyvomis gėlėmis.

Papildomi staliukai

Net jei jūsų šventėje puikuojasi didžiulis stalas prie kurio gali susėsti visi svečiai, erdvę, kurioje švenčiate, galite paįvairinti ir keliais mažesniais staliukais pratęsdami pagrindinio vaišių stalo spalvinę paletę ir stilistiką. Ant tokių staliukų galėsite sudėti desertus, kokteilius, pastatysite gėles, žvakes ir kt. dekoro detales. Paprasčiausius staliukus įsukite į didelius pasirinktos medžiagos audinius. Kojeles pariškite kaspinu.

Kaip susodinsite svečius?

Tam, kad viskas eitųsi sklandžiai pagalvokite ne tik apie estetinį stalo dekorą, bet ir kokia tvarka sodinsite svečius prie šventinio stalo. Paisykite bendrinių etiketo taisyklių: sodinkite artimiausius giminaičius arčiausiai jaunavedžių, poras prie porų, vyresnius žmones prie vyresnių. Pasistenkite, jog kiekviename stalo gale būtų pasodintas bent vienas žmogus, vadinamas kompanijos siela, kuris visus išjudins ir neleis nuobodžiauti. Jei šventėje dalyvaus daug mažų vaikų – galite parūpinti jiems atskirą staliuką su žaidimais. 

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: