Idėjos - tinklaraštis

Karnavaliniai kostiumai – kiekvienam

Prasidėjo kalendorinė žiema, o kartu ir tikras šventinis maratonas. Gruodis – turbūt smagiausias metų mėnuo – jame nestinga malonaus šventės laukimo, jaudinančių akimirkų vaikų karnavaluose, linksmybių kolektyvų šventėse ir ramybės bei šilumos šeimos susibūrimuose. Tai metas, kai norisi puošti ne tik namus, bet ir pačiam sužibėti netikėtu įvaizdžiu. Jei šventinis karnavalas ant nosies, o jūs dar nežinote, ką rengsitės – užsukite į „Švenčių miestą“ – padėsime išsirinkti labiausiai tinkantį vaidmenį ir kostiumą. Mūsų lentynos lūžta nuo šventinių naujienų.

Šiek tiek istorijos

Karnavalų arba persirengėlių tradicija atsirado apie IX—X amžių. Vakarų Europos miestuose ėmė rastis teatralizuotų persirengėlių eitynių tradicija. Manoma, kad pirmieji karnavalai vyko Italijoje, Venecijos mieste. Vėliau šią tradiciją mielai perėmė prancūzai, o dar vėliau ir vokiečiai. Tokie karnavalai būdavo rengiami prieš pasninko metą, o pagrindiniu šventės motyvu buvo linksmybės ir visa ko gausa, kuria norėjosi pasimėgauti prieš laukiantį skalsų pasninko periodą. Žaismingi charakteriai (kostiumai), maistas ir linksmybės – štai pagrindiniai karnavalo ingredientai.

Džiugu, kad karnavalų tradicijos per laiką nepasimetė, o tapo tokios populiarios, kad net dauguma mūsų mielai rengia savus šventinius teminius karnavalus. Džiaugiamės ir mes, galėdami šioms persirengėlių šventėms šiemet pasiūlyti išties įspūdingų kostiumų bei pačių įvairiausių aksesuarų.

Net ir patiems mažiausiems

Darželinukai bei mokyklinukai turi ne vieną progą persirengti mielais gyvūnais ar mėgiamais herojais ir suvaidinti šventinių pasakojimų inscenizacijose. O štai patys mažiausi gali tik stebėti vyresnių brolių ar sesių pasirodymus. Nepaisant to, kad galbūt ir nelabai dar supranta karnavalinio persirengimo smagumą, tačiau aplinkiniams tikrai daug džiaugsmo suteiks šių mažylių virsmas minkštučiais mielais zuikučiais, beždžionėlėmis, drugeliais, katytėmis, snaigėmis ar spalvingais drakoniukais.

Karnavaliniais kostiumais pradžiuginti norime ir pačius mažiausius vaikučius. Tad mieli tėveliai, „Švenčių mieste” nuo šiol galite įsigyti kostiumų mažyliams nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Jie spalvingi, minkšti ir patogūs. Tokie kostiumai aktualūs ne tik žiemos švenčių metu, tai puiki išeitis norintiems surengti žaismingas vaikų fotosesijas arba rengiantiems teminius gimtadienius.

Darželinukams ir mokyklinukams

Stengiamės, kad vaikiškų karnavalinių kostiumų asortimentas būtų kuo įvairesnis, nes žinome, kad vaikų svajonės būna beribės, o ir paskirti vaidmenys kartais reikalauja tėvų išradingumo. Jūs jau turbūt žinote, kad „Švenčių mieste” karnavalinius kostiumus vaikams galima išsinuomoti…, bet visada nemenką kostiumų pasirinkimą turime ir pardavimui. Niekada nežinai, kada mielas kostiumas dar gali praversti, juk žaisti persirengus savo mylimu herojumi smagu kasdien.

O švenčių metu patys populiariausi nykštukų, snaigių, princesių ir filmukų herojų kostiumai – tad tikimės, jų pakaks visiems norintiems. Tačiau verta prisiminti, kad jų kiekis tikrai ribotas.

Tačiau pažadame pagelbėti net ir nespėjusiems išsinuomoti pageidaujamo kostiumo bei nenorintiems pirkti viso karnavalinio ansamblio. Puiki išeitis neplanuojantiems daug investuoti – karnavaliniai aksesuarai. Jei jūsų dukra turi juodus marškinėlius bei juodas tampres, beliks įsigyti katytės uodegą bei ausis ir pasirūpinti katinišku grimu. Mūsų lentynose rasite nuostabių pūstų tiulio sijonų, fėjų bei vabaliukų sparnelių, sraigių ragelių, nykštukų bei ežiukų kepurių, zuikio ausų ir dar galybę smagių dalykėlių, padėsiančių kurti samgius įvaizdžius bei vaidmenis.

Karnavalams nėra amžiaus cenzo

Net neabejokite, jūs tikrai ne per seni ir ne per daug suaugę karnavalinėms linksmybėms. Tad besirūpindami vaikų šventėmis, nepamirškite ir savęs. Jei į karnavalą niekas nekviečia, patys suorganizuokite teminę šventę. O temų pasirinkimas išties viliojantis. Jau ne vienus metus itin populiarūs vakarėliai Holivudo tema. Tačiau juk į juos galima ateiti tiesiog iškilmingiau pasipuošus. O štai jei paisūlytumėte Kalėdinių nykštukų ir Kalėdų senių pasibuvimą? O gal tai puiki proga pakeliauti laiku atgal, pavyzdžiui, į senovės Egiptą? Argi nenorėtumėte persikūnyti į Nefertitę ar Kleopatrą?

Nenuvilsime ir vyrų… Nors Kalėdų Senelio kostiumo populiarumu turbūt niekas nenurungs, tačiau norime pasiūlyti jums ir šiek tiek įdomesnių sprendimų, pavyzdžiui, piratų, gladiatorių, pilotų, gangsterių, princų ir velnių kostiumų. O jei esate nenusiteikęs teatralizuotoms improvizacijoms būkite tiesiog savimi, bet su ypatingu kostiumu: margintu komiksais, debesimis, plytų ornamentu ar auksinėmis žuvelėmis, tikėtina pildančiomis visus Naujametinius norus. Jums svarbiausias pozityvus nusiteikimas, o labiausiai jums tinkančiu kostiumu pasirūpinsime mes.

Kai trūksta tik smulkmenos

Jei karnavalinis ansamblis jau apgalvotas ir pasimatuotas, bet dar vis trūksta lemtingojo visa vainikuojančio akcento – ne bėda. Pasižvalgykite po „Švenčių miesto” parduotuvės šventinių aksesuarų lentynas. Čia rasite labai žavingų blizgių ir elegantiškų aksesuarų plaukams, ryškių ir išraiškingų domino kaukių, pirštinaičių, skrybėlaičių, plunksnų, boa ir visko, kas net ir paprastą drabužį pavers šventiniu. Moterims norėtume pasiūlyti išbandyti įspūdingas priklijuojamas blakstienas arba UV šviesoje švytintį makiažą.

Vyrai labai dažnai karnavalams renkasi domino kaukes, jei jūsų kolekcijoje jų jau ne viena, šiemet veidą siūlome pridengti Operos fantomo kauke. Arba… pabalnoti nosį įspūdingo dydžio akiniais. O norintiems būti atpažintiems konkretaus herojaus vaidmenyje galime pasiūlyti tam tikrų herojų aksesuarų rinkinius, pavyzdžiui, populiariojo Zoro.

Dar viena galimybė kardinaliai pasikesiti įsigijus vos vieną aksesuarą – galvą vainikuoti peruku. Mūsų parduotuvėje rasite specialių karnavalinių perukų – blizgių, pačių beprotiškiausių ir netikėčiausių spalvų, pagamintų iš blizgučių, atkartojančių istorinių stilių šukuosenas. Tačiau jei norite ilgaamžio ir investicijas pateisinančio pirkinio, tiksiančio bet kokiai progai ar net ir visai be progos – rinkitės itin kokybiškus, britų „Smiffy’s” „The Fever” kolekcijos perukus. Šie perukai tokie natūralūs, kad niekas ir nepatikės, kad tai ne jūsų garbanos. Šių perukų dydį galima lengvai reguliuoti, o pačius plaukus tiesinti arba garbiniuoti tam skirtais įkaistančiais įrankiais (iki 120°C). Taip pat šiuos dirbtinius plaukus galima plauti!

Tad nepabijokite improvizuoti rinkdamiesi aksesuarus ir nustebinkite visus savo karnavaliniu įvaizdžiu.

Smagių akimirkų!

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.