Mano Krepšelis 0 0,00 €

Idėjos - tinklaraštis

Kūdikio sutiktuvės

Visiems bumbantiems, kad ši šventė nepuoselėja lietuviškų tradicijų, o yra tiesiog importuota iš užjūrio, galime atsakyti tik viena – švenčių niekada nebūna per daug, kaip ir progų susitikti, pabendrauti, pasidžiaugti. Ypač kai proga tokia stebuklinga – tuoj į pasaulį pasibels kūdikis, pasiglemšiantis visą tėvelių dėmesį, mintis ir meilę. Tad likus mėnesiui ar kelioms savaitėms iki kūdikio gimimo pats metas sukviesti visas artimas moteris ir drauges jaukiems pokalbiams.

Šią kūdikio sutiktuvių šventę dažniausiai organizuoja būsimos mamytės draugės ar giminaitės – tai turi būti džiugi staigmena. Net neabejojame, kad tokia šventė – puiki ir džiuginanti dovana būsimo kūdikio mamai. O jei draugės nedrįsta imtis tokios atsakomybės ir iniciatyvos, būsima mama pati gali surengti kūdikio sutiktuvių vakarėlį.

Į kūdikio sutiktuves tradiciškai kviečiamos tik moterys – kaip sakoma „tarp mūsų mergaičių pokalbiai atviresni ir nuoširdesni…”. O šventės tikslas – parodyti išskirtinį dėmesį ir pasidžiaugti kartu su būsima mama, padovanoti kūdikio kraiteliui malonių smulkmenų, pasidalinti patirtimi, išklausyti jau patyrusių mamų patarimų.

Šventės vieta labai dažnai dekoruojama rožine arba žydra spalvomis – jei tikrai žinoma, kas gims – mergaitė ar berniukas. Tegul stalo dekoras, tortas, užkandžiai bei gėrimai sufleruoja būsimo kūdikio lytį. Na, o jei būsima mama išsiduoti nenori, tebūnie tai baltasis vakarėlis arba dabar taip madingų spalvų derinių puokštė: geltona ir švelniai pilka ar rožinė ir mėtų žalumo. Šventės akcentas – tortas! Tad tegul jis būna įsimintinas – įdomios formos, gal vaikiško vežimėlio ar mergaitiškos suknelės. Šventės gėrimus taip pat galima patiekti itin išradingai, pavyzdžiui supilsčius į kūdikio buteliukus, na, tik čiulptukų nereikėtų, vaišinkitės gėrimais per šiaudelį.

Į šventę būtina ateiti su dovanomis – tai gražios simboliškos smulkmenos arba naudingos dovanos kūdikio kraiteliui: buteliukai, žindukai, specialūs šaukšteliai ar net naktipuodis – tai daiktai, kurie tikrai pravers būsimiems tėveliams. Itin populiari kūdikio sutiktuvių dovana – sauskelnių tortai. Atrodo jie itin gražiai ir įspūdingai, o kūdikiui gimus tortas tikrai bus panaudotas pagal paskirtį. Taip pat labai graži dovana – šventės atminimo segės būsimai mamai, močiutei ir net tėčiui – toks aksesuaras primins apie šią šventę ir draugų dėmesį.

O ką veikti šventės metu, kad pokalbiai neišsektų? Visų pirma įamžinkite palinkėjimus, pasidalinkite patarimais, o gal net sudalyvaukite būsimo vardo rinkimuose… Linkėjimams galima pasiruošti spalvingų standaus popieriaus figūrėlių, spalvotų vokelių, vėliau juos galima suklijuoti į albumą. Arba dar originaliau – užrašykite ką nors smagaus ant seilinukų ar smėlinukų. Jei tam naudosite tekstilinius markerius – jūsų linkėjimas ar šmaikšti frazė išliks ilgam.

 

O dabar metas žaidimams! Surenkite kūdikio tyrelių degustaciją – etiketės nuo stiklainėlių turi būti nuimtos… Daugiausia atspėjęs tegul gauna kokį nors nuotaikingą prizą, pavyzdžiui, žindukų koljė. Dar vienas smagus žaidimas „Atspėk, kas maišelyje”. Pasiruoškite 9 popierinius vienspalvius maišelius, ant kiekvieno iš jų užklijuokite arba gražiai nupieškite po vieną žodžio VAIKELIUI raidę. Į kiekvieną maišelį įdėkite po vaiko priežiūrai ar pramogoms skirtą daiktą, jo pirmoji raidė turi sutapti su raide ant maišelio, pvz., V – vokelis kūdikiui, A – ausų krapštukai specialiai kūdikiams, K – kramtukas arba kojinytės ir t.t. O dabar metas spėlioti, kas kuriame maišelyje – atspėjęs gauna prizą.

 

Po smagaus vakaro neužmirškite svečių išlydėti su dovanėle, pavyzdžiui, su keletu saldumynų šventės spalvomis ir vaikiškais elementais dekoruotame maišelyje. O būsimai mamai šventės akimirkas tegul primena nuotaikingos fotografijos ir pluoštas ranka rašytų linkėjimų.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: