Idėjos - tinklaraštis

COLIAI AR CENTIMETRAI?

1 colis (žymimas “) lygus 2,54 cm. Taigi suskaičiuokime:

5″ = 13 cm. Maži balionėliai tinka pūsti tik oru, naudojami „gėlyčių” viduriukams, mažoms girliandoms ar kitiems dekoro elementams kur reikalingi maži balionėliai.

9″ = 23 cm. Standartiniai balionėliai, dažniausiai naudojami dekoravimui patalpose ir pučiami oru. Pripūsti heliu “skraido” labai trumpai apie 12val.

11″ = 28 cm. Dekoratorių pasirinkimas. Šiuos balionus naudoja profesionalūs dekoratoriai visame pasaulyje. Jie puikiai „laiko” helį.

16″ = 41 cm. Dideli balionai, dažniausiai pučiami heliu ir naudojami kaip sudėtinė dekoravimo dalis.

 

HELIO DUJOS

 

Tačiau dėl savo inertiškumo helis „sugeba prasisprausti” pro baliono sieneles. Štai todėl balionėliai su heliu negali skraidyti amžinai. Geriausiai helio dujas sulaiko speciali folija, iš kurios gaminami foliniai balionai. Foliniai balionai užpildyti helio dujomis gali skraidyti nuo 2 savaičių iki mėnesio, priklausomai nuo atmosferos slėgio.

Guminiai (lateksiniai) balionėliai helio dujas sulaiko palyginti trumpai, pvz. 9″ (23 cm.) balionėlis skraido nuo 6 iki 12 val., 11″ (28 cm.) nuo 12 iki 24 val. Kad balionėliai su heliu skraidytų ilgiau, juos galima apdoroti specialiu priedu „Hi-Float”.

Dėmesio! Helio dujas įkvėpti yra pavojinga. Helio dujos išstumia iš kraujo deguonį. Tai gali baigtis nualpimu, kas jau savaime yra pavojinga, o gali baigtis ir mirtimi (JAV yra užfiksuoti mirties atvejai įkvėpus helio). Neįkvėpkite helio, nežaiskite su mirtimi.

 

HI-FLOAT PRIEDAS

 

Pvz.: 11″(28cm.) balionėlis be „Hi-Float” priedo skraido nuo 12 iki 24 val., o su „Hi-Float” priedu nuo 4 iki 10 parų. „Balionų šalies” parduotuvėse visi balionėliai su heliu yra apdorojami „Hi-Float” priedu, todėl balionėlių skraidymo laikas yra maksimaliai ilgas.

 

KOKYBIŠKI BALIONAI

 

„Pioneer balloon company”, kuriai priklauso „Qualatex” prekinis ženklas yra tarptautinė kompanija, turinti keletą gamyklų visame pasaulyje. „Balionų šalis” importuoja Kanadoje ir JAV pagamintus „Qualatex” balionus.

Kokybiški balionai, dėka specialios molekulinės struktūros, „išlaiko” helio dujas net kelis kartus ilgiau nei kitų gamintojų balionai. „Qualatex” balionai mažiau sproginėja, jie yra atsparesni ir aplinkos poveikiui (pvz., saulei). „Balionų šalies” dekoratoriai naudoja tik „Qualatex” balionus. Kitas, ne mažiau žinomas, balionų gamintojas yra „Belbal” (Belgija), jo gaminami balionai puikiai tinka reklamos ant balionų spausdinimui. Šis gamintojas ir pats pripažįsta, kad jų balionai nėra tinkami dekoravimui.

Suprantama, jei reikia pripūsti daug balionų vaikų gimtadieniui, kad vaikai galėtų su jais žaisti, neverta pirkti brangių dekoratoriams skirtų balionų. Nebrangūs, žaidimams skirti balionai, taip pat turi būti pakankamai kokybiški, todėl italų gamintojo „Gemar” balionai tinkamiausias pasirinkimas.

 

FIGŪROS IŠ BALIONŲ

Jums reikės:
kokybiškų balionų (vienareikšmiškai „Qualatex”), juk niekas taip „nenumuša” noro mokytis, kaip sproginėjantys balionai;
kokybiškos pompos balionams pūsti, nes modeliavimo balionus pripūsti burna yra labai sunku;
kantrybės.
Sakoma „ne šventieji puodus lipdo”, todėl reikia apsišarvuoti kantrybe ir mokytis. Po 10-15 min. jau galėsite išlankstyti nesudėtingą figūrą iš balionų, o po keleto valandų praktikos nesunkiai galėsite konkuruoti su cirko darbuotojais, jei ne artistiškumu, tai balionėlių figūrų išvaizda tikrai.

POMPA-KOMPRESORIUS AR BURNA…?

 

Jei Jūsų šventei reikės daugiau nei 10 vnt. balionų, be pompos balionams neišsiversite. Vienpusė pompa yra pigi alternatyva. Ja nesunkiai pripūsite 20-50 vnt. balionėlių. Tačiau jei norite sutaupyti laiko ir jėgų, rinkitės dvipusę pompą, ja bet kurį balioną pripūsite dvigubai greičiau nei su vienpuse pompa. Jei nenorite vargintis, rinkitės kompresorių balionams pūsti. Tai greičiausias būdas prisipūsti neribotą kiekį balionų per maksimaliai trumpą laiką. Elementariausiu kompresoriumi galima pripūsti apie 200-300 vnt. balionų per valandą. Kompresoriai yra nedideli, tačiau triukšmingi ir brangūs, bet jei jau įsigysite tokį įrenginį, tai juo namie galėsite pripūsti visus pripučiamus žaislus ir čiužinius.

Nerekomenduojama pūsti balionų burna, sprogęs balionas gali sužeisti akis. Pasaulyje buvo užfiksuoti keli atvejai, kai žmonėms pūtusiems balionus burna po sprogimų trūko akies tinklainė.

 

KIEK PŪSTI BALIONĄ?

 

Modeliavimo balionus reikia pūsti su pompa ir būtinai palikti nepripūstą galiuką, kad lankstant figūrą oras, esantis balione, turėtų kur plėstis. Kiekvienai figūrai reikia skirtingo ilgio modeliavimo baliono.

Figūrinius balionus rekomenduojama pūsti du kartus, pirmą kartą pripūtus reikia išleisti orą, o antrą kartą pripūtus balioną jau galima užrišti. Tokiu būdu pučiant balionas bus elastingesnis ir tvirtesnis.

MAZGELIAI

 

Svarbu užrišus „nepertemti”, nes galite pažeisti gumą (lateksą). Jei balionus naudosite girliandos pynimui, kiekvieno baliono užrišti nereikia, galite rišti balionus poromis (dupletais).

 

LIETUVIŠKOS DEKORAVIMO IŠRADĖJO ŠAKNYS

 

1979 m. Trebas padekoravo balionų girlianda dainininkės Sher sūnaus gimtadienio šventę. 1985 m. Trebas suorganizavo ir atliko didžiausią visų laikų balionų skrydį Volto Disnėjaus 84-ojo gimtadienio proga, Disneilende. Tą kartą dangų nuspalvino net virš milijono balionų, pripildytų helio dujomis (1.4 mln.).

Vieno privataus pokalbio metu Trebas „Balionų šalies” direktoriui Tomui Šiuipiui užsiminė, kad jo močiutė yra lietuvė ir greitakalbe išbėrė „Laba diena, ačiū, man patinka balionai…”

 

KAIP IŠMOKTI DEKORUOTI?

 

Atvykite į „Balionų šalies Akademijos” organizuojamus mokymus.