Idėjos - tinklaraštis

Nepamirštamas užkandžių stalas

Nei viena šventė neįsivaizduojama be vaišių stalo. O jį norisi paserviruoti ypatingai. Net patys kukliausi užkandžiai, gražiai, originaliai patiekti gali prilygti tikrai puotai akims. O juk pradžioje akimis ir skanaujame. Tad maisto dekoravimui bei stalo puošybai būtinai skirkite šiek tiek savo dėmesio bei fantazijos.

„Švenčių miesto” parduotuvėse rasite galybę maisto serviravimo ir dekoravimo priemonių, stalo dekoro elementų. Keletą aptarsime ir šiame straipsnyje, tačiau pradžioje norime jums pristatyti dvi įdomiausias stalo serviravimo tendencijas.

Gamta ant jūsų stalo

Plonai raikyti rąstai, samanos, žolynai, kelmeliai, šakos, kankorėžiai ir dar galybė gamtos elementų – dabar itin geidžiamos stalo puošmenos. Šiuos gamtos inkliuzus galima papildyti popieriniais drugeliais, gėlėmis, paukšteliais, snaigėmis (jei žiema), miniatiūrinėmis gyvūnų figūrėlėmis. Jūsų stalas – mažytė laukinės gamtos scena, kurią kurti padės ir patys įvairiausi žalios spalvos dekoro elementai.

Geometriškas spalvų šėlsmas

Visos spalvos gražios ir jos visos vienu metu atsidūrusios vienoje vietoje sukuria šventę be pastangų. Baltas fonas – ideali scena spalvų fejerverkams. O tas spalvas dozuoti padės dryžiai, zigzagai ir taškai. Dryžuoti stalo dekoro elementai dabar tiesiog populiarumo viršūnėje. Tad pasirinkę dryžiais margintą staltiesę, dryžuotas servetėles, puodelius ar šiaudelius tikrai neprašausite pro šalį ir lengvai juos tarpusavyje suderinsite.

Popieriniai gėrimų šiaudeliai

Visų pirma, popieriniai gėrimų šiaudeliai labai gražūs. Neįmanoma atitraukti akių nuo tų taškų, dryžių ir zigzagų bei turtingos spalvų paletės. Pasakyti, kad šie šiaudeliai tinka tik gėrimams siurbčioti, būtų netiesa, nes popieriniai šiaudeliai – išties universalūs. Žinoma, jie labai dailiai atrodys stiklinėse su ledukais ir putojančiais gėrimais, taip pat ir pririšti prie mažyčių putojančio vyno buteliukų, kyšodami iš nedidukų butelaičių su pienu jie atliks ir dar vieną funkciją – prilaikys saldžią spurgą arba keletą reistainėlių.

Ryškiaspalviai šiaudeliai – tikras išsigelbėjimas gaminant gardėsius ant pagaliuko. Būtent jie labai sėkmingai pakeičia medinius pagaliukus dar suteikdami užkandžiui ir spalvų. Ant jų dailiai žiūrisi ir cukraus vatos debesys, ir naminiai ledinukai, ir glazūruoti meduoliukai.

Dar vienas būdas panaudoti šiuos popierinius vamzdelius – pritaikyti torto dekoracijos laikymui: du į tortą įsmeigti šiaudeliai tvirtai laikys sveikinimo girliandą.

 Užkandžių ir keksiukų smeigtukai

Smeigtukai – vienas greičiausių būdų jūsų stalą padekoruoti atitinkama tema. Gėlės, balerinos, drugeliai, karūnos, inkarai, žvaigždės ir net Žmogus voras bei žavieji poniai – panašu, kad reikiamų smeigtukų „Švenčių mieste” rasite ir vestuvėms, ir krikštynoms, ir vaikų gimtadieniams. Ką jais puošti? – viską, ką norite ir nebūtinai po vieną. Vaikams patiks keksiukai su įvairių smeigtukų kompozicijomis, pavyzdžiui, „Ledo šalies” princesė, auksinė karūnėlė ir sidabrinė snaigutė – štai ir istorija, štai jau vaiko rankose ne šiaip keksiukas, o „Ledo šalies” legendą pasakojantis gardėsis.

„Žvaigždžių karų” keksiukus puoškite visų spalvų žvaigždutėmis. O jei keksiukus surikiuosite į triaukštį stovą ir kiekvieną papuošite vis kitokiu smeigtuku – turėsite labai rimtą konkurentą šventiniam tortui.

Be abejo, smeigtukai idealiai tarnaus ir nedidukų užkandžių gamyboje – ant vieno iešmelio sūris ir pomidoriukas, arba dešros griežinėlis ir agurkėlis – patogu, gardu ir paprasta.

Popierinės dėžutės ir formelės

Visas kartoninių dėžučių arsenalas pasiruošęs puošti jūsų užkandžių stalą ir pasitarnauti jų patiekimui. Sausainukai, spraginti kukurūzai, saldainukai, zefyriukai, morengiukai, uogos – tai, ką galima gražiai paserviruoti šiose dėžutėse. Kiek svečių, tiek dėžučių – kaip patogu, kai nereikia papildomų lėkščių, įrankių, o užkandžius galima ragauti tiesiai iš savo dėželės. Tam, kad pradėję užkandžiauti ir pasidėję savąją dėželę svečiai ją greitai rastų ir nedvejotų, jo ji, ar ne, rinkitės skirtingai dekoruotas ir tokių keblumų nekils. Dar šiek tiek įdėję fantazijos ir rankų darbo, paprastas dėžutes galėsite paversti teminiais šventinio stalo objektais, pavyzdžiui, oro balionais.

Labai spalvingos ir gražios popierinės keksiukų formelės taip ir žadina vaizduotę jas panaudoti ne tik pagal pirminę paskirtį. Nepatikėsite, bet skirtingai dekoruotos formelės, suvertos ant virvelės virsta neįtikėtinai puošnia girlianda, tiksiančia konditerijos gerbėjo gimtadienio stalui papuošti. Apversta formele galite pridengti saldaus gėrimo buteliukus ar stiklainėlius (tai itin aktualu vasarą, kai į gėrimus kėsinasi musės, ir vapsvos). Šalia padėkite gėrimų šiaudelių – beliks išsirinkti labiausiai patinkantį ir juo perdūrus dangtelį saugiai mėgautis gėrimu.

Torto dekoracijos

Žvakutės, kad ir kokios dailios, įspūdingos bebūtų jau nebėra vienintelė torto puošmena. Žinoma, vienas iš būdų išsiskirti originalumu – prismaigstyti, arba tiesiog visą torto viršų užsmaigstyti įvairių formų ir spalvų torto žvakutėmis. Ir kas ten besuskaičiuos, kiek jums metų… Jei žvakutes patikėsite laikyti mažyčiams Lego žmogeliukams ar plastikiniams kareivėliams – taip pat būsite prisidėję prie originalesnio torto įvaizdžio kūrimo.

Torto girliandos, ištemtos tarp dviejų popierinių šiaudelių ar medinių iešmelių taip pat atrodys labai įspūdingai. Čia tam atvejui, kai žvakučių skaičiumi jau nebesinori išduoti savojo amžiaus. Girliandas tortui galite verti ir iš nedidukų „Koriukų”, balionėlių, drugelių, gėlių ir kitų elementų.

Gyvos gėlės – taip pat atrodo pritrenkiančiai, kaip ir iš blizgaus popieriaus išpjauti palinkėjimai, ar jubilijato vardas. Galbūt jums dar neregėtų torto dekoracijų galite pasidairyti ir „Švenčių miesto” lentynose.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: