Idėjos - tinklaraštis

Pasaulio tautų vakarėlio idėjos

Vakarėlio apranga ir stilius

Pasaulio tautų vakarėlio tema yra labai įdomi ir suteikia daug galimybių pasireikšti svečiams ir šventės organizatoriams. Kadangi ši tema nėra labai populiari – iš anksto svečius įspėkite ir nurodykite pakvietimuose aprangos kodą, kad jie turėtų laiko pasiruošti. Bendra aprangos taisyklė – kuo egzotiškesnę šalį ir kultūrą atstovaujate, tuo geriau. Visi svečiai be abejo gali nerasti išsinuomoti arba įsigyti tautinių kostiumų, bet tai ne bėda, galima pakankamai paprastai sukurti egzotišką išvaizdą patiems. Nesudėtingai pasidarysite japonišką kimono arba indišką sarį. Viskas ko reikės –tai daug medžiagos. Be to, sario net nereikia siūti. Tapti juodaodžiais jums padės grimas ir perukai, indėnais – taip pat grimas ir dirbtinės plunksnos. Nesudėtinga sukomplektuoti Europos tautų kostiumus, pavyzdžiui ispanai vyrai rengsis juodai, moterys vilkės ilgus plačius sijonus ir juodus plaukus suks į kuodą. Vokiečiams reikės šortų, plačių petnešų ir skrybėlių, škoto įvaizdžiui užteks vien languoto sijono ir kojinių iki kelių. Taigi, peržiūrėję savo, savo draugų ir tėvų spintų turinį ir įsigiję kelias detales iš „Švenčių miesto” parduotuvės nesunkiai sukomplektuosite puikų tautinį kostiumą.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Pasaulio tautų vakarėlio dekoravimui galite pasirinkti dvi kryptis: paprastesnis būdas yra bendros dekoracijos visai patalpai, sudėtingesnis, bet įspūdingesnis – skirtingų tautų tematika dekoruotos „salelės”. Jei renkatės pirmąjį, paprastesnį variantą – geriausia dekoracija bus įvairių šalių vėliavos. Jas galite atsispausdinti ant didelių popieriaus lapų, vėliavų girliandas galite kabinti palubėje ir ant staltiesių. Taip pat įsigykite mažų vėliavėlių su smeigtukais ir dekoruokite jomis maistą. Tas pačias dekoracijas galite panaudoti ir antrajam dekoracijų variantui, kuomet įrenginėsite atskirų tautų „kampelius” arba „saleles”. Kiekvieną tokią „salelę” reikėtų dekoruoti pasirinktos tautos vėliavomis, galima pakabinti plakatų arba tiesiog nuotraukų su tos šalies vaizdais, paserviruoti tradicinius patiekalus ar gėrimus.

Vakarėlio programa

Tokio vakarėlio veikla gali būti tiek pat įvairi kaip ir jos svečiai. Galite svečiams pasiūlyti išbandyti stalo žaidimų, susijusių su geografija. Tai „Pasaulio vėliavos”, „Uppsala”, „Pažink Europą” ir kt. Vakarėlio metu paprašykite vis kitos tautos atstovo pasakyti tradicinį tostą. Paruoškite vakarėliui įvairių šalių muzikos ir surenkite muzikinę-pažintinę viktoriną arba tautinių šokių konkursą.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: