Idėjos - tinklaraštis

Patriotinio sirgalių vakarėlio idėjos

Vakarėlio apranga ir stilius

Lietuvos patriotai, ruošdamiesi šventei, pademonstruos visą savo patriotiškumą. Greičiausiai tokio vakarėlio svečiai primins sporto sirgalius, nes jų aprangoje nuo galvos iki kojų dominuos Lietuvos vėliavos spalvos: geltona, žalia ir raudona. Pradėkime nuo galvos. Reikalingi geltoni, raudoni arba žali plaukai. Jei jų nėra – pravers bent jau trispalvė kepurė. Drabužiai taip pat turi būti šių spalvų. Juos galima derinti su kitais lietuvybę atspindinčiais simboliais, pavyzdžiui, galite tokiai šventei pasidaryti marškinėlius su vyčiu arba Gediminaičių stulpais. Naudokite įvairius trispalvius aksesuarus: merginos gali puoštis trijų spalvų apyrankėmis ir karoliais, vaikinai – užsirišti skareles. Nepamirškite grimo. Ant veido nebūtina piešti trispalvės vėliavos, galite būti išradingesni ir dekoruoti savo kūną trijų spalvų gėlėmis arba ornamentais.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Patriotų šventei reikia daug lietuviškos simbolikos. Papuoškite šventės vietą vėliavomis, herbais ir istorinių asmenybių palaktais. Galite visose dekoracijos derinti tautines spalvas. Patriotiškumas dažnai lietuvių sąmonėje siejamas su sportu, todėl galite pastatyti didelį žinomų krepšininko muliažą, šalia kurio svečiai mielai nusifotografuos. Ant didelių popieriaus lapų išrašykite lietuvių literatūros klasikų (Donelaičio, Maironio, Kudirkos) eilėraščių ištraukas ir pakabinkite matomoje vietoje.

Svečius vaišinkite tik tradiciniais lietuviškais patiekalais ir gėrimais, kurių receptai yra mums perduodami iš kartos į kartą. Tai bulvių patiekalai (kugelis, cepelinai, vėdarai), naminis sūris, rūkytos mėsos delikatesai ir tradiciniai saldumynai (obuolių pyragas, meduoliai, medus).

Vakarėlio programa

Suteikite patriotams progą pademonstruoti meilę savo tėvynei protų mūšyje apie Lietuvą. Paruoškite klausimų apie istoriją, sportą ir kultūrą ir išsiaiškinkite, kas iš tiesų yra patriotas ir domisi savo šalimi, o kas tik prisidengia trimis spalvomis. Surenkite lietuviškų tarmių varžybas ir išrinkite daugiausiai tarmiškų žodžių žinančius ir geriausiai tarmiškai kalbančius patriotus. Nepamirškite dainuoti lietuvių liaudies dainų ir šokti liaudies šokių.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: