Idėjos - tinklaraštis

Po pelėdos sparneliu

Pelėdos – ypatingi paukščiai… Jau graikai juos vadino sėkmės ir išminties atstovais. Graikiškąją simboliką šiandien tęsiame pelėdas laikydami proto, erudicijos, mokslo simboliais. Išminties, sėkmės ir skvarbaus proto visada linkime savo augantiems vaikams, tad labai simboliška pirmuosius gimtadienius paminėti žavių pelėdžiukų draugijoje.

Pelėdžiukų būrys

Ir nuo ko pradėti ruoštis šventei? Gal nuo pelėdžiukų gaminimo? Faktas, kad jūsų šventėje jų turi netrūkti. Jie ir bus ta pagrindinė gimtadienio erdvės puošmena. Pasižvalgę po „Švenčių miesto” lentynas tikrai rasite „Pelėdžiukų” indų ir stalo aksesuarų kolekciją, joje ir trikampės gimtadienio kepuraitės-pelėdžiukės. Jau vien iš jų galima priverti girliandų, tupdyti jas ant stalo, o tai reiškia, drąsiai naudoti ne vien pagal pirminę paskirtį. Šioje kolekcijoje ir ryški gražuolė pelėda-pinjata. Ją kabinkite garbingoje vietoje – ir papuoš, ir smagių emocijų suteiks.

O mėgstantiems improvizuoti ir kurti dekoracijas savomis rankomis dar keletas idėjų… Pelėdžiukais mielai virs spalvoti balionai – prireiks tik didelių popierinių akių ir snapelių. Helio pripildyti balionai sklandys po kambarį lyg pačios tikriausios pelėdos. Nedidukų pelėdžiukų galite pasigaminti iš popierinių keksiukų formelių arba plastikinių kalėdinių eglutės puošmenų – vėlgi prireiks tik didelių priklijuojamų akių ir taps aišku – šis burbulas – pelėdžiukas. Taip pat sėkmingai spalvingais paukščiukais gali tapti ir pūkuočiai, savo puria struktūra primenantys paukščių plunksnas. Savo gamybos pelėdžiukus galite pakabinti ant medžio šakelių ar iš jų nupinto vainiko – tokia dekoracija jūsų namus puoš dar ilgai net ir pasibaigus šventei.

Stalas ir jo spalvos

Pirmieji gimtadieniai dažniausiai būna nuspalvinti labai švelniomis, pastelinėmis spalvomis, tai savotiška duoklė tam kūdikiškai saldžiam vaikystės amžiui. O ir mūsų siūloma „Pelėdžiukų” indų kolekcija tokia pat subtili, padabinta švelniomis spalvomis ir labai vaikiškais piešinukais. Tad būtent ji ir gali užduoti toną visai stalo puošybai. Rožinė, violetinė, gelsva ir visas spalvas apjungianti balta. Į berniuko gimtadienį galite įsileisti ir tradicinės žydros ar mėlynos akcentų.

Virš stalo lai plėvesuoja pastelinės vėliavėlės bei serpantinų kaskados, o ant stalo akis džiugina pelėdžiukais dekoruoti puodeliai, lėkštutės, gėrimų šiaudeliai. Pagal pasirinktą spalvinę gamą priderinkite ir užkandžių smeigtukus bei stalo įrankius. Stalą papuoškite žavingomis detalėmis: gėlytėmis, drugeliais, nedidukais balionėliais.

Ant tokio originaliai papuošto stalo ir vaišės lai gula originalios. Keksiukai su didžiulėmis akimis bus saldieji pelėdžiukai, tokių saldžiųjų dar galima pasigaminti ir iš braškių ar ant pagaliukų pamautų zefyriukų, meduoliukų. Čia jums pagelbės iš baltojo bei juodojo šokoladų pasigamintos didžiulės akys. Beje, pelėdų akis primena ir paprasti visų mėgiami riestainiai bei amerikietiškos spurgos – išmaniai juos padekoravę turėsite šventės temą atitinkančių gardėsių.

Paukščių temą praplėsti galima gaminant saldžius lizdelius iš sausų pusryčių dribsnių ir į juos tupdant po kelis kiaušinukus primenančius dražė saldainius.

Na, o tikra stalo puošmena gali virsti visai ne tortas, o pelėdos mozaika, sudėliota iš spalvingų vaisių arba daržovių. Tikrai nei vienas neatsisakys paragauti šių sveikų užkandžių.

Pelėda – tai kerinčios akys

Užsidėkite akinius – ir jūs jau vienu žingsneliu priartėjote prie pelėdiško (išminties!) įvaizdžio. Dar nediduką snapuką prie tų akinių, dar kelias plunksneles ir jau tikrai aišku, kad į šventę rinksis pelėdžiukai. Vienerių ar dviejų metų gimtadienius švenčiantys mažyliai dažnai nenori vilkėti karnavalinių kostiumų ar ant galvos dėtis kokių nors aksesuarų. Tad šventinę nuotaiką gali diktuoti ir suaugusieji bei vyresni vaikai. Mažyliui pakaks ir pelėdžiuko kepuraitės.

Gimtadieniui galite paruošti ir nesudėtingų domino tipo kaukių iš audinio ar kartono – didelės akys, plunksnelės, snapukas – tiek ir pakaks tapti atpažįstamu. Drąsesniam ir labiau puoštis mėgstančiam gimtadienio kaltininkui galima pasiūti ir dailią, plunksneles primenančią peleriną ar apsiaustėlį. Bet kokiu atveju, kostiumas neturėtų trukdyti linksmai švęsti, bėgioti ir žaisti, tad prieš rinkdamiesi aksesuarus ir kostiumus – derinkitės su mažyliais.

Mažųjų pelėdžiukų žaidimai

Puikiai žinote, kad išlaikyti mažųjų dėmesį nėra taip paprasta. O kai mažylių ne vienas, o jei dar keletas neišsimiegojusių ir visai ne šventiškos nuotaikos… Tad rinkdami žaidimus ir veiklas rinkitės kuo paprastesnes ir įtraukiančias. Pavyzdžiui, gimtadienio pradžioje visi kartu galite pasimokyti pirštukų žaidimų, t.y. trumpų eilėraštukų su pirštukų judesiai, tokių kaip „Viru viru košę…” , „Štai čia yra penki broliukai…”, „Dvi sesutės dvi rankelės…”. Pamokyti šių, smulkiąją motoriką lavinančių, žaidimų galite pasikviesti aktorių ar aktorę, o gal tokių eilėraštukų mokės močiutė…

Pasižaidus galite pasiūlyti prie popierinių pelėdžiukų vaikams priklijuoti akis, pūsti muilo burbulus (indelius galite taip pat dekoruoti pelėdžiukų motyvais) ar pamėtyti kamuoliukų į kiaurapilvę pelėdą. Ir lai nebūna jokių laimėtojų – gera nuotaika kur kas svarbesnė.

Kūdikio sutiktuvės

Neretai pelėdžiukų motyvus ir temą renkasi ir būsimos mamos kūdikio sutiktuvių šventei. Taip, paukštukai tikrai mieli, jų stilizacijos žavingos ir labai mielos. Ne vieną pakeri ir didelės vaikišku nuoširdumu bei naivumu dvelkiančios akys. Tad pelėdžiukai nutupia ir ant kvietimų, sauskelnių tortų, dekoratyvinių medalių būsimam tėčiui, močiutei ar tetai. Į pelėdžiuko formos dėžutes galima supakuoti ir nedidukes dovanėles svečiams, ant jų silueto atvirukų rašyti palinkėjimus tuoj gimsiančiam kūdikėliui. Puiki dovana kūdikio kraiteliui – pelėdžiukų motyvais dekoruoti smėlinukai – savo gebėjimus piešti ant jų gali pademonstruoti visi svečiai.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: