Idėjos - tinklaraštis

Retro stiliaus vakarėlio idėjos

Vakarėlio apranga ir stilius

Keliamės į 30-uosius ir 40-uosius. Tai laikai, kai damos bangavo plaukus, ryškiai dažė akis ir lūpas, dėvėjo skrybėles ir pirštinėtose rankose laikė kandiklius. Dažnai puošdavosi kailinėmis apykaklėmis, boa, į plaukus segdavo plunksnas o į rankas imdavo vėduoklę. Vyrai nuolat vilkėdavo kostiumus, ilgus paltus ir skrybėles. Įkvėpimo, kaip pasipuošti tokiam vakarėliui, ieškokite filmuose su Merilyn Monroe arba Marlen Dietriech, taip pat klasikinėje juostoje „Casablanca”.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Retro laikotarpiu dominavo gana ryškios spalvos, tad vakarėliui tiks mėlyna, oranžinė ar net rausva spalva. Pritemdykite patalpas, jaukią atmosferą kurkite žvakėmis. Tai laikai, kai žmonės susitikdavo ramiai pavakaroti ir pasimėgauti kokteiliais. Būtų puiku jei rastumėte seną patefoną – iš plokštelių sklindanti traškanti Franko Sinatros ir Nat KingCole muzika suteiks vakarėliui ypatingą atmosferą. Jei turite projektorių – paruoškite prezentaciją iš nespalvotų tų laikų įžymybių nuotraukų ir paleiskite ją ant sienos. Taip pat labai tiktų nespalvotas tų laikų filmas, kurį galite rodyti be garso, skambant muzikai.

Vaišės

Retro laikais išpopuliarėjo kokteiliai, vadinasi ir kokteiliniai užkandžiai. Jūsų stalui tiktų užkandžiai ant pagaliukų. Juos paprasta paruošti, galima derinti įvarius maisto produktus, o toks stalas atrodys tikrai įdomiai. Ant pagaliukų verkite alyvuoges, sūrį su vynuogėmis, kumpį su ananaso gabalėliais, duonos kubelius su agurkėliais, keptos vištienos gabalėlius su daržovėmis, vaisius. Nepamirškite stalą padengti ilga balta staltiese, prie kokteilių pateikti sūdytų riešutų, pastatyti ledo kibirėlį. Turėkite įvairių dydžių ir formų taurių bei kokteilių aksesuarų: miniatiūrinių skėčių, įvairiaspalvių šiaudelių, pagaliukų, skirtų gėrimams maišyti. Stiklines galite dekoruoti ne tik aksesuarais, bet ir vaisiais: citrina, laimu, vyšnaitėmis, braškėmis, apelsino ar ananaso griežinėliais, arbūzo rutuliukais, suvertomis alyvuogėmis.

Vakarėlio programa

Retro laikais žmonės susirinkdavo pabendrauti, todėl svečiams galite pasiūlyti įvairių stalo žaidimų. Tiks viskas pradedant klasikiniais kortų žaidimais ir baigiant šiais laikais populiariu „Alias”. Na o jei jūsų svečiai nenusiteikę vien oriai šnekučiuotis ir ramiai žaisti stalo žaidimus, surenkite retro laikų diskoteką, kurioje skambės linksmas ankstyvasis džiazas ir kita diksilendų atliekama muzika.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: