Idėjos - tinklaraštis

Rio karnavalo vakarėlio idėjos

Kai ištari žodį KARNAVALAS, galvoje iš karto ima skambėti sambos ritmai ir mirgėti pačiomis ryškiausiomis plunksnomis pasipuošusios merginos. Taip, karnavalas ir Rio – tai lyg vienas be kito negalintys gyventi įsimylėjėliai. Būtent Rio karnavalas – puikus įkvėpimo šaltinis nerealiam vakarėliui, ypač pasiilgusiems saulės, karščio, egzotikos, šokių…

Sambos įkvėptas Rio karnavalas

Tai buvo 1723 metai. Į Rio de Žaneiro gatves švęsti tradicinės Entrudo (kažkas panašaus į mūsų Užgavėnes) šventės išėjo minia išeivių iš Portugalijos. Jie tradiciškai laistėsi vandeniu, šėlo gatvėse. Tačiau laikui bėgant ši šventė kito, tapo organizuotu persirengėlių karnavalu, su įspūdingomis kaukėmis ir muzika. Na, o kai XX a. pradžioje gimė pirmasis sambos klubas – Rio karnavalai dar šiek tiek transformavosi, po truputį virsdamas milžinišku sambos festivaliu. Tačiau per visą savo istoriją, išgyvendamas visus virsmus, šis karnavalas neprarado savo temperamentingos, ryškios, aistringos dvasios, iki šiol demonstruojančios, koks turi būti absoliutus atsidavimas šventei.

Tai tikra magija, kurią kuria energinga muzika ir fantastiškiausi kostiumai. Samba – šio karnavalo širdis, šėlstanti minia – tai karnavalo kraujas. Ne veltui samba laikoma viena iš populiariausių Brazilijos kultūros išraiškų, ji tapo net nacionalinės tapatybės simboliu. Beje „sambar” reiškia šokti į ritmą, tad prieš vakarėlį būtinos ritmo pajautimo ugdymo treniruotės.

Visa egzotika viename

Rengdamiesi Rio karnavalo įkvėptam vakarėliui pamirškite saiką ir meilę juodai pilkiems rūbams. Nevalia pasirodyti ir su vienspalviais drabužiais. Kostiume derinkite iš pirmo žvilgsnio nederančias pačias ryškiausias spalvas, neignoruokite raukinių (net ir vyriškuose kostiumuose), plunksnų, blizgančių žvynelių, aukso, ekscentriškų batų ir aksesuarų. Tiesa, šiame vakarėlyje galite pasirodyti ir su maudymosi kostiumu bei plunksnų tiara ant galvos.

Tiks ir blizgi undinėlės tipo suknelė, paplūdimio tunika ar milžiniškas tiulio sijonas – svarbu, kad kostiumas netrukdytų judėti. Vyrai taip pat neturėtų vengti ryškių spalvų, kūną apnuoginančių rūbų ir net… šiek tiek egzotiškų papuošalų. Beje, kad atidengę nemažai nuogo kūno nebadytumėte akių savo baltumu, dirbtiniu įdegiu rūpinkitės taip pat kruopščiai kaip ir kostiumu.

Svarbiausias aksesuaras – ant galvos

Reportažuose iš Rio karnavalo kvapą gniaužia žiūrint į pusnuoges gražuoles, ant galvos užsimetusias milžiniškas plunksnų ir kitų puošmenų „karūnas”. Tad faktas – be galvos apdangalo vakarėyje rodytis nederėtų. Beje, puiki idėja surengti draugiškas įspūdingiausios karūnos ar tiaros varžytuves…

Vakarėlio metu neturint milžiniškos karūnos dėvėjimo patirties šokti ir dalyvauti nelengva, tad rinkitės kiek kuklesnius variantus:

plaukų lankelį su priklijuotais dirbtiniais vaisiais, gėlėmis ir plunksnomis;

domino kaukę, papuoštą povo plunksnomis, blizgiomis detalėmis ir juostelėmis;

plaukų lankelį su pritvirtinta dekoratyvia skrybėlaite ir Brazilijos vėliavos spalvų akcentais;

karūną su pritvirtinta visa puokšte spalvotų plunksnų.

Jei sugebėsite ant galvos suvynioto turbano išlaikyti dubenį pačių tikriausių vaisių – būsite vakarėlio žvaigždė.

Visos spalvos geriausios

Makiažas bei kūno puošyba piešiniais gali tapti puikia kostiumo alternatyva. Jei jau išdrįsite vakarėlyje pasirodyti, pavyzdžiui, tik su aukso spalvos maudymosi kostiumu, kūną papuoškite egzotiškų gėlių ir augalų piešiniais bei papuošalų asorti.

Taip pat labai tiks ir aukso spalvos priklijuojamos tatuiruotės!

Suteikite švytėjimo kūnui ir veidui, o grimui rinkitės pačias sodriausias spalvas. Ryškios juodai apvestos akys, ilgos priklijuojamos blakstienos, ryškūs akcentai apie akis, ant kaktos, žėrinti pudra ir net klijuojami deimantukai – visa tai kartu turi būti ant jūsų veido.

Truputis džiunglių

Jei dievinate kambarinius augalus ir namie turite bent minimalią kambarinių palmių ir fikusų kolekciją – pusę džiunglių jau turite. Papildę jas dirbtinėmis gėlėmis, vaisių bokštais, popieriniais augalų lapais, balionų puokštėmis ir girliandomis, dirbtiniais egzotiniais paukščiais, serpantinaispūkuočiais ir „Koriais” turėsite tobulą džiunglių kampelį.

Likusią erdvę puoškite girliandomis iš dirbtinių gėlių ir ryškiaspalvių drugelių, nepamirškite ir balionų bei lempelių. Sodri žaluma ir ryškių spalvų akcentai – geriausios vakarėlio dekoracijos.

Tokį patį polėkį demonstruokite ir komponuodami vaišių stalą. Gėlių girliandos, popieriniai pūkuočiai, ypač žali ir geltoni, vėduoklės, ryškiaspalviai indai dvelks egzotika. Užkandžiai ją dar labiau sustiprins – kokosai, bananai, ananasai, apelsinai ir visa likusi mūsų parduotuvėse randama egzotika turi nutūpti ant vakarėlio stalo. Kadangi vakarėlis žada būti karštas – vaisių ir pakaks, nesivarginkite ruošdami sudėtingus patiekalus. Juos lai pakeičia įmantresni kokteiliai. Arba klasikiniai kokteiliai su įmantresniais gėrimų šiaudeliais. Jie ne tik atliks savo funkciją, bet ir taps stalo aksesuarais.

Šokti? Šokti!

Jokių dvejonių – tai sambos ir kitų Lotynų Amerikos šokių vakarėlis! Tad jei tikitės tyliai pratūnoti kamputyje – nepavyks. Jei šokiai nėra stiprioji jūsų pusė – į vakarėlį būtinai pasikvieskite šokių mokytoją. Pusvalandis – ir visi suksitės ritmingame sambos sūkuryje.

Kai jau kojos nebesipins nuo egzotiškų žingsnelių, išbandykite, kuriam vakarėlio dalyviui geriausiai sekasi judėti su milžiniška plunksnų karūna arba vaisių krepšeliu ant galvos. Nugalėtoją apdovanokite egzotišku kokteiliu.

Beje, į vakarėlį pasikviesti profesionalų barmeną ir pasimokyti egzotiškų kokteilių plakimo meno, taip pat puiki mintis. O tada – degustacija ir skaniausiojo rinkimai. Vietoje kokteilių galite rinktis ir vis populiarėjančius mokteilius – nealkoholines kokteilių versijas. O jei dar liks jėgų, išbandykite savo kūrybines galias statydami vaisių piramides.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: