Idėjos - tinklaraštis

Sovietmečio vakarėlio idėjos

Vakarėlio apranga ir stilius

Prisiminkite senus deficito laikus. Sovietmečiu orginaliai pasipuošti buvo gana sudėtinga dėl ribotos drabužių pasiūlos, todėl mūsų mamos ir močiutės siūdavo ir megzdavo visai šeimai pagal to meto madas. Jei ruošiatės tokiam vakarėliui, pavartykite seną šeimyninį albumą, pažiūrėkite, kaip tuo metu rengėsi jūsų tėvai. Galbūt kažką iš to meto drabužių jie yra išsaugoję, ir jūs galėsite tai pritaikyti sau. Tai turėtų būti megzti drabužiai, kliošinės kelnės, palaidinės su raukiniais ir pan. Moterys plaukus sukdavo į didelius kuodus arba garbanas, vyrai šukuodavo ant šono, nešiojo bakenbardus, ūsus ir akinius storais rėmeliais. Būtų puiku, jei apsivilktumėte ką nors panašaus į uniformą, pavyzdžiui kariškio arba lakūno.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Šiam vakarėliui indų taip pat reikės ieškoti močiutės spintoje arba senų naudotų daiktų parduotuvėse. Jums reikės krištolinių taurių, grafinų ir gėlėtų lėkščių su auksiniais krašteliais. Staltiesės kuo labiau nėriniuotos, tuo geriau. Ant sienų galite pakabinti žymiausių sovietmečio ideologų portretus arba agitacinius plakatus, kurių galite rasti internete. Taip pat praverstų populiarieji lozungai, kuriuos reikėtų baltai užrašyti ant raudono fono, pavyzdžiui: „Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis”, „Pavyti ir pralenkti Ameriką”, „Įvykdysim penkmečio planą per du metus” ir pan.

Svečius vaišinkite „deficitiniu” maistu. Būtini patiekalai – balta mišrainė su žirneliais ir silkė. Desertui – zefyrai ir „paukščių pienas”. Papjaustykite dešros, rūkytos mėsos ir svogūnų. Gėrimus patiekite grafinuose, arbatą – stiklinėse.

Vakarėlio programa

Sovietmečiu baliai vykdavo už stalo ir neapsiedavo be ilgų tostų ir kalbų. Greičiausiai vakarėlį rengiate kokia nors specialia proga, todėl paprašykite kad vakarėlio eigoje svečiai vienas po kito pasakytų po tostą. Pasirūpinkite muzika, kuri nukeltų jus į tuos laikus. Kai visi svečiai pasakys tostus, galite užstalėje sutraukti vieną kitą dainą ir pirmyn į šokių aikštelę!

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: