Idėjos - tinklaraštis

Stebuklingas fėjos gimtadienis

Ar dar tikite stebuklais? Bet apsižvalgykite – jie kartais dar vis nutinka? Gal tai paslaptingųjų fėjų darbas? Kaip ten bebūtų – tikėti stebuklais kartais visai smagu. Tad leiskite jais kuo ilgiau tikėti ir savo vaikams. Juk būtent jų akyse jūs galite virsti tikrais stebukladariais, pavyzdžiui, surengdami įsimintiną, kupiną netikėtumų gimtadienį savo dukrelei, svajojančiai tapti fėja.

Kvietimas

Jei galvojate, kad šventė prasideda gimtadienio dieną – klystate. Šventė prasideda jau tada, kai apie ją imate galvoti, kurti jos scenarijų, meniu. Net ir kvietimas į gimtadienį – jau nedidelė šventės dalis, užuomina į laukiančias staigmenas.

Tad nuo kvietimo ir pradėkime… Mus pasiekę stebukliniai pasakojimai, legendos, mitai ir pasakos teigia, kad fėjos gyvena miškuose, šaltiniuose, mėnulio apšviestose pievose, kalnuose. Tad tokį gamtos įkvėptą stilių stenkitės ir palaikyti. Kvietimo popierius tebūnie grubokas ir rusvas, nelygiais kraštais. Susuktą kvietimą perriškite virvute ir papuoškite medžio lapu ar plunksna. O gal patalpinkite į samanomis išklotą mažytę dėžutę?

Gėlės žiedas su kvietimu išrašytu ant iš popieriaus iškirpto lapelio taip pat idealiai tiks gamtą mylinčiai fėjai. Puiki idėja kvietimo forma draugėms įteikti ir burtų lazdeles, pavyzdžiui, ant popierinio šiaudelio užklijuotas rožines žvaigždeles su auksiniais kaspinėliais. Tai bus puikus aksesuaras, besiruošiančioms į šventę.

Ką vilki fėja?

O dabar metas pagalvoti ir apie fėjos apdarus. Fėjos įvaizdžiui reglamentų nėra – tik svarbu nepamiršti sparnų (jie primena drugelių sparnus) – svarbiausio atributo. Ir jų tikrai rasite „Švenčių miesto” parduotuvėse. Rožiniai, peršviečiami, balti, raudoni – tikrai galėsite priderinti prie pasirinkto pūsto daugiasluoksnio sijono. Efemerišką, iš perregimo audinio sluoksnių pasiūtą fėjos kostiumą galite ir išsinuomoti – jums rinktis, ar tai bus balta geroji fėja ar išdykusi miškų fėja. O jei kostiumą gaminsite patys, tebūnie daug tiulio, daug sluoksnių, žėručių, juostelių, kaspinėlių, gėlių.

Nepamirškite ir makiažo – vos regimos pastelinės gėlytės ar ant veido nutūpęs drugelis, žalio vijoklio lapeliai ar spalvingos paukščio plunksnelės – tai tik padvigubins šventinę nuotaiką. Grimui rinkitės patogius grimo pieštukus, sodrių spalvų teatrinį grimą arba subtilesnius dažus, sukurtus vandens pagrindu.

Ir vos nepamiršome – įvairūs aksesuarai taip pat nepamaišys, pavyzdžiui, iš gėlių pintas galvos vainikas, burtų lazdelės su žvangučiais ar su varpeliais bei būtinai vėjyje plėvėsuojančia juostelių puokšte. Ir nepatingėkite pasigaminti stebuklingųjų dulkių… Kai mažosios fėjos norės ką nors užkerėti, joms tikrai prireiks blizgaus stebuklingų dulkių debesėlio. Tad į mažulyčius indelius su kamšteliais pripilkite įvairiaspalvių žėrinčių blizgučių, gerai juos užkimškite, užklijuokite dailias etiketes ir įteikite kiekvienai viešniai-fėjai.

Fėjų miškas

Taip, fėjų šventė turėtų vykti gamtoje, kur nors šalia miško, kur galima būtų pavaikyti drugelius, pasivolioti minkštose samanose, statyti bokštus iš konkorėžių… Bet jei jums į mišką nesinori, gal miškas užklys pas jus į svečius?

Kvieskite jį savo šventinėms dekoracijoms: nupinkite žolynų vainikų ir juos papuoškite popieriniais drugeliais, pripūskite didžiulių baltų balionų ir jų virveles padabinkite gėlėmis bei žolynais, šventės vietoje sukurkite mini miškelį, mažytę fėjų oazę panaudodami gamtoje rastas medžiagas, pastatykite švytinčių stiklo namelių, pagamintų tiesiog iš tuščių stiklainėlių, įvarių smilgų ir lempelių. Jūsų miškeliui ryškesnių spalvų lai suteikia musmirės (raudoni balionėliai su baltais taškučiais) – beje pastarosios dažnos fėjų pasaulio dalyvės. Matyt fėjų neveikia musmirių kerai.

Erdvei stebuklingo šventiškumo suteiktų ir sparnais puoštos kėdžių atkaltės, raudoną besileidžiančią saulę primenantys pūkuočiai, stebuklingų dulkių debesėlius imituojantys balionai, pripildyti žėrinčių blizgučių ir didžiulės balionų puokštės – tokios pat efemeriškos, kaip ir fėjos.

Stebuklingos vaišės

Dekoruodami stalą ir gamindami vaišes pratęskite miško temą. Bent dalelė žalio miško tegul supa stalą, žali paparčiai mirksta vazose, o ant sienų siūbuoja vešlūs lapuočių vainikai.

Ant žaliai nukloto stalo, žalios lėkštės ir žali stalo įrankiai, raudonos baltais žirneliais dekoruotos servetėlės ir močiutės kepti grybukai, dekoruoti musmiryčių dekoru puikiai derės tarpusavyje. Be galo skaniai ir originaliai atrodys ir braškės virtusios gaivinančiais grybukais – braškes tiesiog susmeikite ant baltų šiaudelių. Pagalvokite, kokie dar gardėsiai primena miško gėrybes be miško uogų asorti? Na, pavyzdžiui, šokoladu aplieti ilgi sausainėliai tikrai kažkuo panašūs į medžio šakeles…

Vaišėms galite rinktis ir drugelių temą. Čia tebūnie daugiau rožinės spalvos. Gėrimų šiaudelius bei stalą dekoruokite popieriniais drugeliais, indus rinkitės perregimus – o lengvumo įspūdį dar labiau atskleis ir cukraus vatos debesėliai, pasmeigti ant medinių iešmelių.

Ir dar – nepamirškite valgomų burtų lazdelių, pagamintų iš vynuogių ir vainikuotų iš arbūzo išpjauta žvaigždele.

Fėjų užsiėmimai

Ką veikia fėjos? Kai nedaro stebuklų – šoka, dainuoja ir skrajoja. Tikėtina, kad į gimtadienį susirinksiančios fėjos taip pat norės pašokti, pabėgioti bei pasmaguriauti. Bet gal pavyks jums jas sudominti ir ramesne veikla. Pasiūlykite joms dekoruoti fėjų namelį, tam jums reikės mažyčių inkilėlių, klijų, virvelių ir visko, kas tiktų namelio puošybai. Taip pat smagiu užsiėmimu galėtų tapti ir fėjos burtų lazdelės gamyba – tam pasiruoškite ne tik įvairių miške rastų šakelių, bet ir įvairių formų konfeti, kuris itin tiks fėjiškam dekorui.

O kai nusėdėti vietoje taps sunku – tegul fėjos lekia pūsti ir gaudyti muilo burbulų, arba mažyčių balionėlių. Na, o jei esate nusiteikę tikriems stebuklams ir norite pagaminti savo rankomis žaidimą miško fėjai – iš standaus popieriaus iškirpkite 5-6 skirtingų miško žvėrelių siluetus, nuspalvinkite juos, išpjaukite prie jų pagrindo arkas, raskite namie porą mažų kamuoliukų ir lazdų. Susmaigstykite „žvėrelius” pievelėje ir bandykite kartu su vaikais, kas greičiau perridens kamuoliuką per paskutinįjį.

Jei gimtadienį švęsite gamtoje, gal jums ir iš tikro pavyks sutikti fėją. Pasakos byloja, kad norint savo akimis pamatyti fėją, reikia pasitepti akių vokus stebuklingu aliejumi, pagamintu iš rožių žiedlapių, čiobrelių, našlaičių ir žolės, išpeštos iš fėjų žiedo. Žinoma, būtina žinoti ir vietas, kur jos renkasi, bet tikime kad jums pavyks, gimtadienio šventė tai tikrai.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: