Idėjos - tinklaraštis

Valentino dienos staigmenos

Kai Romą valdė griežtasis imperatorius Klaudijus, draudęs savo kariams tuoktis (vieniši vyrukai anot jo buvo geresni kariai), Bažnyčiai tarnavo geraširdis vyskupas Valentinas. Jis slapta sutuokdavo karius su jų mylimosiomis ir taip užsitraukė imperatoriaus rūstybę. Vasario 14 dieną vyskupui Valentinui, įsimylėjėlių globėjui, buvo įvykdyta mirties bausmė. Tada Meilei nebuvo suteikta jokio pasigailėjimo anei nuolaidų. Tad dabar, kai meilės niekas negali uždrausti ir atimti, privalome švęsti Meilės dieną taip atsidėkodami Šv. Valentinui už supratingumą.

Nuo 1537 metų, kai Anglijos karalius Henrikas VII vasario 14 dieną oficialiai paskelbė esant šventine Šv. Valentino diena, marios įsimylėjėlių tą dieną planuoja romatiškus bei aistringus pasimatymus. Vieni į juos skuba nešini raudona rože ir šokoladu. Ir visai neatsitiktinai, nes legendos ir mitai byloja, kad raudona rožė buvo romėnų meilės deivės Veneros mėgstamiausia gėle, ir iki šiol tituluojama pačia tikriausia meilės gėle. Kiti mylintys ir mylimi meilės dienai ruošiasi su dideliu įkvėpimu ir užmoju: namų puošyba, staigmenos, dovanos ir specialus meniu… Mes jungiamės prie pastarųjų ir pradedame ruoštis bei kaupti idėjas. O geromis idėjomis norisi pasidalinti.

RAUDONA

Kodėl tą dieną tiek raudonos spalvos? Raudonų širdelių ir gėlių? Nes raudona spalva simbolizuoja stiprius romantiškus jausmus, aistrą, karštį – tai yra viską, ko reikia Valentino dienai. Prie raudonos pridėkime stilizuotą širdį ir gausime patį populiariausią meilės simbolį – raudoną širdelę. Jos Valentino dieną piešiamos ant skruostų specialiais raudonais grimo dažais, klijuojamos, barstomos, jomis dekoruojami namai. Tad ir jūs nepatingėkite namų papuošti širdžių girliandomis, o smulkesnių objektų dekorui įsigykite širdelės formos konfeti. Juos galima ne tik barstyti mylimajai po kojomis, bet pribėrus į skaidrius balionus pasigaminti ore tvyrančią meilę simbolizuojančių puošmenų.

Raudonų popierinių širdelių „debesis” galima suformuoti ir ant sienų – ypač tokia dekoracija turėtų džiuginti ant sienos priešais darbo stalą – niekas taip nepraskaidrina darbo dienos, kaip meilės šuoras prieš akis.

BALIONAI

Kas jūsų mylimam žmogui padarytų įspūdį, kas priverstų aiktelti ir užlietų džiugia šypsena? Būkime kuklūs ir neminėkime deimantų… 50 virš lovos rytą plūduriuojančių balionų su 50 komplimentų, užrašytų ant nedidelių kortelių prikabintų prie balionų virvelių. Arba 50 balionų, pasitinkančių sugrįžus namo su 50 jūsų meilės akimirkas liudijančių nuotraukų, plėvesuojančių ant balionų juostelių. Jei planuojate šią dieną pasipiršti, prie vieno iš balionų galite pririšti sužadėtuvių žiedą…

Jei jūsų užmojai kol kas ne tokie dideli – širdelės formos balionų puokštė tikrai pakylės mylimo žmogaus nuotaiką į dangų. O gal norėtumėte iš daugybės nedidelių raudonų, rausvų, rožinių ir baltų balionėlių sukomponuoti širdį? Tai būtų įspūdinga dovana džiuginsianti dar ne vieną dieną.

O gal jūsų meilės objektas dievina linksmas staigmenas? Gaukite jo mašinos raktelius, slapta pripildykite automobilio saloną įvairiaspalvių balionėlių armija ir grąžinkite mašinos raktelius savininkui taip, kad jis nieko neįtartų…

Dar viena puiki balioninė idėja – gėlių puokštė arba meilės karūna išlankstyta iš modeliavimo balionėlių. Jei išlankstyti gėlę, širdelę ar dar kokį mielą, meilę simbolizuojantį objektą jums atrodo pernelyg sudėtinga, kreipkitės į „Švenčių miesto” profesionalus – pagelbėsime.

DOVANOS

Ar žinote, kokia buvo pati fantastiškiausia (tiek užmojo, tiek grožio prasme) meilės dovana pasaulyje? Tai Tadž Mahalas – įspūdingus rūmus primenantis mauzoliejus Indijoje, imperatoriaus Shah Jahan (Ša Džaha) pastatytas mylimai žmonai Mumtaz Mahal. Įspūdinga, ar ne? Tačiau meilės dovanos matuojamos ne vien dydžiu ar išleistų pinigų kiekiu. Kartais net nedidelė smulkmena sujaudina iki širdies gelmių, ypač kai būna apgalvota iki mažiausių detalių ir primena pačias svarbiausias, džiugiausias ir intymiausias akimirkas.

O jei jūsų meilė žengia pirmuosius žingsnius, antrąją pusę galima bandyti nudžiuginti ir linksmomis dovanėlėmis. Pavyzdžiui, pačių pagamintomis „meilės strėlėmis”, dekoruotomis plunksnelėmis, išradingais atvirukais, puoštais širdelės formos nepripūstais balionėliais bei smagiais palinkėjimais ar „meilės bomba” – su dviprasmišku prisipažinimu: „Tu esi mano bomba…”. Beje, ką paslėpsite tose trijose raudonose „bombos” tūtelėse, priklauso nuo jūsų fantazijos: tai gali būti ir šokoladiniai saldainiai, ir konfeti patrankos, ir seksualūs plonyčiai apatiniai…

MENIU

Saldus, šokoladinis, putojantis, originalus, egzotiškas – kokį meniu bepasirinktumėte, nepamirškite papuošti stalo ir erdvės šalia. Balionai, pūkuočiai, girliandos – tiks viskas, kas raudona… Vien virš stalo kabanti pūkuočių ir skaidrių balionų puokštė suteiks šventiškumo. O tada raudona staltiesė, balti indai, širdelių konfeti, raudonos rožės… Meniu taip pat galite pristayti originaliai – išrašytą ant virš stalo slandančio baliono! O jei vakarienės metu apsiribosite tik kokteiliais ir saldžiais keksiukais – papuoškite juos raudonai dekoruotais šiaudeliais bei meilės strėlėmis. Mažos detalės padės sukurti valentinišką nuotaiką.

VAKARO PRAMOGOS

Romantiška muzika, priversianti susiglausti lėtam šokiui. O vėliau ir muzika įkvėpsianti drąsos erotiškam šokiui.

Meilę šlovinantys filmai: romantiški ir saldūs kaip „Užrašų knygelė”, estetiški ir rafinuoti kaip „Aš esu meilė” bei pašėlę ir audrinatys lyg „Purvini šokiai”.

Masažas žvakių šviesoje, nors ir neprofesionalus, bet su meile ir užsidegimu.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: