Idėjos - tinklaraštis

Vasariškas gimtadienis gamtoje

Gimti vasarą tikra dovana – nors nuostabus oras gimtadienio šventei ne visada garantuotas, bet progos švęsti lauke nepraleiskite jokiu būdu. Vaikams tai galimybė džiaugtis neribota judėjimo laisve, žaisti judrius žaidimus, galų gale pašūkauti iki valiai. Tad nedvejokite, išsirinkite vietą, gimtadienio temą ir užsukite į „Švenčių miestą” visų reikalingų gimtadienio dekoracijų ir atributikos.

Po vaikystės medžiu

Džiugu, jei šalia namų turite nuosavą kiemą – tokiu atveju nereikės ieškoti gimtadienio šventės vietos. Savo kiemą vienai dienai galite paversti nedideliu pramogų parku su supynėmis, batutu, smiginio ar lankų taikiniais. O jei dar šalia namo auga nedidukas sodas – jis puikiai transformuosis į pasakišką paslaptingą sodą, su po medžiais įrengtomis vaišių pavėsinėmis bei pasisėdėjimo vietomis.

Jei savo kiemo neturite – ne bėda. Iškilmingam piknikui galima susirasti jaukią vietelę ir mieste ar netolimame užmiestyje. O gal gimtadienis puiki proga pasidairyti laukinės stovyklavietės artimiausiame miške? Toks indėniškas gimtadienis prie laužo bus tikrai nepamirštamas. Civilizacijos nepaliesta vieta puikiai tiks ir piratų, ir fėjų, ir pelėdžiukų, ir džiunglių stiliaus gimtadieniams.

O apie pikniką pajūry svajoja ne tik mažieji piratai ir jūreiviai, tokio gimtadienio norėtų kiekvienas suaugęs. Šventei pajūryje nereikia ir jokių dekoracijų – smėlis, jūra ir saulėlydis – idealiausia, kas gali lydėti šventę. Jei jūra toli – gimtadienį papuoš upelio čiurlenimas arba vaizdas į ežerą. Nors svarbiausia mūsų rekomendacija renkantis vietą – medis. Būtent po juo galima įrengti jaukią erdvę, o ant jo šakų pakabinti spalvingų dekoracijų, lempelių ir tikrą gimtadienio pinjatą. Išradingai dekoruotas medis bus gimtadienio akcentas, po juo jausitės lyg po pasakų medžiu.

Spalvingai ir išradingai

Takelis į gimtadienio vietą lai būna nusmaigstytas balionais, drugeliais ar kitais ryškiais akcentais. O pati šventės vieta taip pat paženklinta balionų ir pūkuočių girliandomis. Jei gimtadienio vietą pasirinksite po jaukia medžio laja, nuo šakų nuleidę keletą audinio juostų, turėsite jaukią palapinę.

 

Ant medžio šakų patogu kabinti balionus, pūkuočius, Korio” dekoracijas, drugelius – skrajodami vėjo ritmu jie sukurs nuostabią ir jaukią aplinką. Iš tų pačių drugelių arba popierinių vėliavėlių galima pasigaminti ilgų girliandų ir jomis pošti medžio šakas, kartu pakabinant ir šviečiančių lempelių – vakarėjant jos nušvies erdvę minkšta jaukia ir paslaptinga šviesa.

Negailėkite ryškių spalvų, jos skaisčiai švytės žalios gamtos fone. O jei švęsti rengiatės vakarop, dekoruokite viską baltai ir svečius taip pat kvieskite pasipuošti šviesiais rūbais. Tamsėjančioje aplinkoje balta spalva matosi itin ryškiai, beliks tik pasirūpinti dar keliais žibintais ir iš spintutės ištraukti kalėdines lempelių girliandas – jos itin pravers dekoruojant aplinką.

Stalą lauko šventėje gali atstoti keletas medinių palečių, medžio kelmų ar tiesiog ryškiaspalvis pledas ir minkštų pagalvėlių stirta. Vakarop tokią improvizuotą vaišių vietą galėsite transformuoti į kinoteatrą po atviru dangumi. Dar vienas sprendimas vaišių pateikimui – nedidukai pačių sumeistrauti ar iš dėžių sukrauti specializuoti kioskeliai: limonado, picos, keksiukų, saldainių. Kioskelio pavadinimą ir meniu galite užrašyti ant folinių helio pripildytų balionų ir pririšti, kad nepabėgtų.

Tokiai šventei lauke būtina pasirūpinti kokybiškais vienkartiniais indais ir įrankiais. Jų, pačių įvairiausių spalvų ir temų, rasite „Švenčių miesto” parduotuvėse. Kad būtų patogiau juos rasti ant vaišių stalo, galite iš anksto paruošti lauko šventės rinkinukus – į popierinį vokelį įdėti servetėlę, šaukštą, šakutę, šiaudelį gėrimams. Sode švenčiamo gimtadienio įrankius galite drąsiai sumerkti į laistytuvėlius bei kibirėlius ir taip papuošti vaišių stalą.

Vakaro kulminacijai pagalvokite apie specialiuosius efektus: torto fejerverkus ar net nediduką fejerverkų spektakliuką. Tik atminkite – būtina griežtai paisyti saugumo taisyklių.

VASARIŠKŲ GIMTADIENIŲ TEMOS

Laukiniai indėnai

Tai tema, idealiai tinkanti gimtadieniui lauke. Viskas, ką mėgsta veikti indėnai, susiję su aktyviomis pramogomis, tad tokiai šventei būtina didelė pieva ir poilsiui skirtas vigvamas. Dar būtinos ilgos ir vėjyje besiplaikstančios girliandos, teritoriją saugantys balionų spiečiai, bent jau dekoratyvus laužas, sukrautas iš ryškiai nudažytų šakų.

Stalą bei kėdes atstos šiaudų blokai, o juos papuoš dryžiais margintos staltiesės ir plunksnos.

Plunksnų turi nestigti ir indėnų galvoms papuošti. Jei pristigsite tikrų, kirpkite iš popieriaus. Ir dar – tikrai neapsieiste be veido grimo – jis tiesiog būtinas. Kai kam gal užteks keleto potėpių, o kantriausiems veidą papuoškite ryškiais indėniškais ornamentais.

Ką veikia indėnai? Gamina karo kirvukus bei sapnų gaudykles. Jodinėja žaisliniais ir įsivaizduojamais arkliukais bei nevengia lavinti taiklumo šaudydami strlėmis į balionus ar specialius taikinius. Iš modeliavimo balionų lanksto sau indėniškas karūnas bei gamina papuošalus iš gamtoje rastų medžiagų.

O mėgiamiausias indėnų skanėstas – ant laužo keptų zefyriukų iešmeliai.

Drąsūs-stiprūs-vikrūs

Olimpiniai metai gali padiktuoti ir gimtadienio šventės temą. Lauke vaikams norisi bėgioti, šokinėti, varžystis, žaisti komandinius žaidimus, tad kodėl to nepavertus tikra sporto švente. Aplinką galite dekoruoti olimpinių žiedų spalvomis: mėlyna, juoda, raudona, geltona, žalia. Bus tikrai ryšku, bet ir beprotiškai gražu. Energingos spalvos įkvėps sportinės dvasios.

Gimtadienį pradėkite iškilmingu deglo nešimu – jį pasigaminkite iš į tūtą susukto popieriaus ir iš tos tūtos kyšančio plono raudono bei oranžinio popieriaus juostomis. Šventės finalas be abejo baigsis ant nugalėtojų pakylos, tad nepamirškite pasirūpinti medaliais. Beje, juos gali atstoti ir ant juostučių pririšti šokoladukai ar kiti saldėsiai.

Svarbiausias šventės akcentas, žinoma, bus rungtys. Jos gali būti ir tikrai sportiškos, ir šmaikščios bei linksmos. Galite netgi surengti balionų olimpiadą, kur visos rungtys būtų neatsiejamos nuo balionų: balionų futbolas, balionų tenisas, jų mėtymas „monstrams” į nasrus, balionų sienelės sprogdinimas, vandens bombyčių greitasis pernešimas ir gaudymas.

Fėjų pieva

Jei jūsų dukra nenori aktyvaus ir sportiško gimtadienio, pasiūlykite jai fėjų draugiją. Tai ideali tema mergaitiškam vasariškam gimtadieniui gamtoje. Žalias miškas, kvapni pieva – tai fėjų namai, jų stichija.

Fėjos mažos ir trapios būtybės, tad ir jų šventinei vietai puošti labai tiks skaidrūs bei pasteliniai balionai – jų uodegėles taip pat galima padabinti gėlių pynėmis ar juostelių kaskadomis. Ant medžio šakos pakabinkite rafinuotą, augaliniais motyvais puoštą rėmą – jis ne tik atliks dailios dekoracijos vaidmenį, bet ir pravers norint įsiamžinti.

Grybai, gėlės ir drugeliai – fėjų gimtadienio akcentai. Įvairių spalvų popierinių drugelių rasite mūsų parduotuvėse, o grybus ir gėles puikiai atstos spalvingieji pūkuočiai. Į „Švenčių miestą” būtina užsukti ir fėjų sparnelių bei sijonėlių, rasite čia ir fėjų kostiumų, kuriuos galėsite išsinuomoti šventiniam vakarui.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: