Idėjos - tinklaraštis

Viduramžių vakarėlio idėjos

Vakarėlio apranga ir stilius

Viduramžių šventės personažai – riteriai, karžygiai, kilmingos damos, karaliai, vienuoliai ir valstiečiai. Jei norite tapti riteriu, karaliumi ar kilminga dama – geriausia drabužių ieškoti kostiumų nuomos punkte. Juk patiems susikomplektuoti šarvus ar pasisiūti puošnią suknelę yra sudėtinga. Kiek paprasčiau, jei nusprendėte atstovauti valstiečius. Plačius pilkus arba rudus valstiečių kostiumus galite nesunkiai pasidaryti, tereikės nusipirkti pigių medžiagų. Merginoms taip pat užteks ilgų sijonų ir daugiau dėmesio šukuosenoms.

Vakarėlio dekoravimas ir serviravimas

Viduramžiais tikrai nebuvo elektros, todėl pagrindinis dekoro akcentas – žvakės. Jų turėtų būti daug. Ant įėjimo pakabinkite sunkią, tamsią aksominę medžiagą – taip sukursite dramatišką atmosferą. Interjerui labai tiks gotikos elementai – aukštos žvakidės ir tamsių medžiagų drapiruotės. Svečius vaišinkite viduramžiškais, kuo didesniais patiekalais. Iškepkite visą paukštį (vištą, kalakutą) arba avies koją. Stalo dekoracijai tiktų ir keptas paršelis, kurį jau paruoštą galite nusipirkti prekybos centre. Pasistenkite surasti pakankamai metalinių ir medinių indų.

Vakarėlio programa

Organizuokite riterių turnyrą, kuriame jie galėtų kautis dėl gražiausių damų dėmesio. Tikėtina, kad žirgais jūsų svečiai nejodinės, tad surenkite paprastesnes, šiuolaikiškas rungtis, pavyzdžiui, rankų lenkimo varžybas, galiūnų penkiakovę arba intelekto testą. Rungties nugalėtoją iškilmingai įšventinkite į riterius.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: