Idėjos - tinklaraštis

Žydras berniuko gimtadienis

Tradicija vyriškos lyties mažylius puošti melsvais rūbeliais labai sena. Ji taip įaugo mums į sąmonę, kad iki šiol melsvus ir mėlynus atspalvius laikome neatsiejamais nuo berniuko garderobo, žaislų ir net interjero akcentų. Ši graži, ramybę spinduliuojanti spalva gali padiktuoti net ir gimtadienio temą, tokiu atveju jį nuspalvinti dangiška spalva bus visai paprasta. Ar pasirengę melsvam iššūkiui?

Spalvų galia

Labai dažnai pirmasis vaiko gimtadienis derinamas kartu su kitu labai svarbiu įvykiu – krikštynomis. Tada melsvos spalvos padiktuota tema labai organiškai gali apjungti jas abi. Krikštynų metu norisi pabrėžti švarumo, nekaltumo, tyrumo pojūtį ir melsva spalva tam puikiai tinka. Kaip ir pirmajam berniuko gimtadieniui, kai dar neaktualūs jokie herojai nei personažai, pirmuosius metus norisi pažymėti švelniame artimųjų ir jaukių spalvų glėbyje.

Sakoma, kad spalvos – galingas įrankis, galintis paveikti mūsų nuotaikas ir emocijas. Pažvelkime, ką mums žada žydra… O ji simbolizuoja draugiškumą ir laimę, sukuria emocinį stabilumą. Tai spalva, kuri suteikia dvasinės stiprybės, nes pasirodo ji ramina nervų sistemą, tad gal ramiai nuteiks ir į gimtadienį sukviestus mažylius.

Neapsiribokite vien tradicine žydra, įsileiskite į savo šventę ir tamsios karališkos mėlynos, jūros mėlio, skaistaus turkio, giedro giedro balkšvai melsvo dangaus ir akinančios baltos akcentų – jie pagyvins šventės dekoracijas ir leis akcentuoti norimas šventės erdvės ar stalo vietas. Labai puikiai žydra spalva draugauja ir su geltona (nieko nėra gražiau už skaisčią saulę melsvame danguje) ir net su ugninga oranžine – jos šiek tiek pagyvins ramią žydrumą, suteiks energijos visam dekorui, o jei pasirinksite melsvai spalvai į draugiją baltą ir klasikinę raudoną – galėsite kurti jūreiviško stiliaus atmosferą.

Žydra žydra, kur dairais

Mažąjį jubilijatą nustebinkite jau iš pačio ryto – tegul prabunda mažylis melsvų balionėlių debesy. Ant lovelės kraštų pririškite helio pripildytų balionėlių ir tegul jie kybo palubėje – bus smagu patampyti už virvučių šį mobilų debesėlį. Žydrų balionų kaskadomis puoškite ir sieną už vaišių stalo arba leiskite balionų puokštėms kaboti visoje šventės erdvėje – tokios balionų kompozicijos visada atrodo labai įspūdingai.

Palei sienas tegul kabo ir keletas melsvų girliandų, pavyzdžiui, sukomponuotų iš stilizuotų varlyčių – tikro būsimojo džentelmeno aksesuarų. Girliadas taip pat galite kurti iš mažojo sukaktuvininko amžių nurodančių skaičių. Arba tuos skaičius prikabinkite prie kabančių pūkuočių. Didelis skaičius arba mažylio pirmoji vardo raidė taip pat gali tapti svarbiu dekoro elementu, pavyzdžiui, ženklinančiu dovanų staliuką ar įėjimą į šventės erdvę.

Vaišių stalas

Melsva staltiesė ir mėlynų atspalvių indai bus puikus fonas bet kokiems užkandžiams ir saldumynams. Stalo prieigas ir jį patį papuoškite erdvinėmis „Korio” dekoracijomis, ant stalo paberkite melsvų konfeti, padėkite karūnėlių ir kepurėlių, kuriomis galės pasipuošti visi norintys. Sieną prie stalo bei stiklinaites gėrimams galite papuošti žydrais drugeliais. Tam, kad svečiai lengviau surastų savąją gėrimo stiklinę, ant drugelių užrašykite jų vardus.

Ir būtinai apdovanokite dėmesiu pagrindinį stalo akcentą – gimtadienio tortą. „Švenčių miesto” parduotuvėse rasite pačių įvairiausių formų melsvų ir mėlynų žvakučių tortui, bet dar viena šauni alternatyva – tortą dekoruoti nedideliais balionėliais. Jie gali perimti netgi žvakučių vaidmenį – maži balionėliai, skirti „vandens bombų” ruošimui, pririšti prie ilgų iešmelių plėvesuos lyg didelės ugnelės. Mažas balionėlis, parištas prie dryžuoto popierinio šiaudelio bei papuoštas kepuraite su burbulu gali virsti torto herojumi nykštuku. Tokios torto dekoracijos ypatingai tiks tiems jubilijatams, kuriems dar sunku patiems užpūsti žvakutę.

Debesų ganytojams

Jei norėsis melsvai šventei suteikti daugiau turinio, pasirinkite šiek tiek konkretesnę temą, pavyzdžiui, susijusią su pačiomis įvairiausiomis skraidyklėmis, oro balionais ar tiesiog debesėliais. Bet kokiu atveju, debesų ganymas bus neišvengiamas. Debesų vaidmenį puikiai gali atlikti mėlynų, žydrų ir baltų balionų puokštės, tų pačių atspalvių pūkuočiai arba dekoracijos „Korys. Išmaniai juos sugrupavę gausite nepakartojamą dangaus karalystę.

Pakinkę balionus keliomis juostelėmis arba specialiu tinklu bei pritvirtinę nedidukus krepšelius juos paversite į nuotykių šalis skrendančiais pačiais tikriausiais oro balionais. Šis leitmotyvas gali įkvėpti ir kvietimų dizainą, ir stalo dekoracijas. Jei pasirinksite patį didžiausią balioną į kelionę gimtadienio oro balionu galėsite lydėti ir mylimą meškutį ar net patį jubilijatą.

Kitas žavus šventės simbolis – lėktuvėlis. Keletas lengvų spalvingų lėktuvėlių gali kaboti tarp dekoratyviųjų debesų, vienas kitas tegul nutupia ant stalo ar net ant torto. Pastarąjį nesudėtingai galima sumontuoti iš vafliukų – tad jį galima bus ir suvalgyti. Daugiau dekoracijų šia tema rasite „Švenčių miesto” parduotuvėse: indai, smeigtukai užkandžiams, šiaudeliai, gimtadienio kepuraitės – viskas melsvo kolorito ir dekoruota debesėliais bei lėktuvėliais.

Dar vienas dangaus skrajūnas – aitvaras. Jis taip pat gali tapti žavia dekoracija su uodega, virstančia juostelių girliandomis. Nepakartojamu šventės akcentu galėtų tapti tokio aitvaro leidimas į dangų, o mažieji vėją gaudyti galėtų vėjo malūnėliais.

Ir nepamirškite balto lyg debesis torto, debesėlių formos sausainių, popierinių debesų ant gėrimų šiaudelių.

Žvejyba jūroje

Marinistinė jūros tema – dar vienas šansas žydrai šventei suteikti šarmo. Ir vėl mėlyni balionai tegul virsta jūros bangomis, o kabanti geltonų pūkuočių puokštė – saule. Inkariukai, banginukai, rykliai ir delfinai tegul lydi šventinį laivą ir jam suteikia daug džiaugsmo. Lai virsta šis gimtadienis pažintimi su jūrų pasauliu: gėrimų šiaudelius papuoškite kriauklytėmis, ant keksiukų tegul nutūpia aštuonkojai, jūrų arkliukai ir krabiukai, o stalą lai saugo švyturys.

Laiveliai ir laivai tebūna šventės palydovai. Ant stalo išrikiuokite flotilę, išlankstytą iš seno atlaso lapų ar žemėlapių, meliono ar arbūzo riekes taip pat paverskite laivais įsmeigdami popierines bures.

Melsvos dekoracijų jūros apsuptyje stovintį stalą puoškite dryžiais – mėlynai dryžuotos servetėlės, lėkštės, šiaudeliai, puodeliai – rinkitės ne tik baltai-žydrus, bet ir baltai-mėlynus, baltai-juodus ir baltai-raudonus dryžius.

Prisijunkite prie mūsų Facebook profilio gerbėjų būrio ir pirmieji sužinokite „Švenčių miesto” naujienas.

Žmonės skaitę šį straipsnį pirko šias prekes: